Boston’dan Miami’ye Macerası Devam Ediyor 0

Boston’dan Miami’ye interrail amerika macerası devam ediyor. 

Yolculuğumuz providence ( rhode island’in başkenti ) devam ediyor. Providence ta Tren istasyonuna indikten sonra Kendell plaza onünde biraz yolumuzu  araştırdıkç Gezimizin providence kısmı Brown universitesi  ve  orda bir Mall de geçti. Akşam New yorka doğru yol aldık. New yorka daha once gelmiştik ama hiç gezmeden bostona geçmiştik. New York gezimizi daha doğrusu New York-Philadelphia-Niagara falls ve Washington trenle değil diğer ülkelerden de katılıan öğrencilerle birlikte otobüs ile yaptık bu gezi eşliğinde bizlere tur rehberide eşlik etti.

1211_01_12---Amtrak-Train--Boston-South-Station_web

Konaklamamız Days inn adında mutavazi küçük bir otelde olmuştu. New York çok büyük ve 3 5 güne sıgdırılmayacak bir şehirdi. Gezimizin otobuslü kısmı bittikten sonra  biz new yorkta biraz daha kalmayı planlamıştık. Gel gelelim otobuslu gezide neler yapdık. Önce New yorku yine çok fazla görmeden Niagaraya gittik aslında bilseydik şelaleyi kanada tarafından görmek isterdik. Once mavi renklı yagmurluklarımızı giyerek şelalenin altına doğru bir gittik geldik orda diğer Türklerlede tanıştık zaten her yerde Türk var  Tanışmama şansınız çok düşük.  Niagara gezimizi bitirdik. Washingtona geldiğimizde  her şey nerdeyse düz bir cadde üstünde sıralanmıştı.Bizim şansımıza havalar kötüydü epey bir yağmurluydu.

Bizlerde belli başlı yerleri gezdik  FBI bunlardan bir tanesiydi sanırım dünyadaki her silahın bir örneği vardı ve orda FBI tarihini FBI ile ilgili her şeyi de anlatan bir sergiye katıldık. Aslında washingtonda Capitol , White house, Amerikalı kızıl derililere ait bir muze, Pentagon ,Washıngton anıtı ve havacılık ve uzay müzesini gezdik. White house dan çıktıktan sonra onun karşısındaki yolda bir sürü hediyelik eşya satan yerler var bunlardan bir tanesinde 15 dolarlık alışveriş yaptığında ücretsiz olarak 5 adet hatıra fotoğrafı çektirebiliyorsun. Yağmurluda olsa iyi bir geziydi. Philadelphia  gittiğimizde ise hava yine çok sıcak değil ama soğuga yakın bizi korkutan bir hava vardı.

Philadelphia, yine katıldığımız tur ile birlikte gezdik. 1 gün sürdü gezimiz ve sadece merkezdeki yerleri gezebildik. Sanat müzesini gezikten sonra şehre doğru uzunca bir yoldan sağlı sollu bayraklar asılı ilerledik. Yolun sonunda kendimizi City hall de bulduk ve denilene gore bu bina yapılırken hiç bir demir çelik vs kullanılmamış.Şehrin her  yerinde heykel görebilrsiniz. En son otobuslu gezimiz bittikten sonra  new yorkta kendi başımızaydık bir sonraki trenimiz  ertesi gün Ocean Citye  doğruydu.

New yorkta gezimizi planladık ve 34ç streetten Times meydanında doğru geçtik. Times meydanı  oldukça kalabalıktı birbirimizi kaybediyorduk adetaç gittiiğimiz her yerde olduğu gibi burdada Hard Rock Café vardı. Aslında hatıra amaçlı bir t-şhirt alsak mı diye düşündük. Timesdan ayrılıp Once central parka sonrada ozgurluk anıtına gidelim dedik gece geri geliriz timesa diye yola çıktık Central parka gidince çok büyük bir hata yaptık parkı bir baştan bir başa yürümek gibi. Çok vaktimizi aldı hem de çok ve geri dönüşüde  bi hayli zorlu oldu. Arada sırada ağaçların içinde  kaybolmadıkta değil. O gün planladığımız gibi olmadı ve özgürlük adasına gidemedik onun yerine China towna ve onun hemen yakınındaki little Italyi ziyaret ettik. Akşam için konaklamamızı Biz daha once kendimiz ayarlarız diyerek 25 dolarlık konaklamayı Kabul etmemiştik ve tren istasyonunda yattık Interrailamerica passimiz olduğu için  farklı bir bekleme salonuna girdik ve rahatça uyuduk yani rahatça darken oraki koltuklarda.

Sabah biraz bel ağrısıyla 6 gibi kalkıp Empire statese gittk. Sabah oraya gitmeseydik daha iyi olabilirdi pek zevk vermedi açıkcası sabah gitmek. Öğleden sonra ise Ozgurluk anıtına gittik çok  fazla sıra vardı Tüm günümüz orda bitti Sonra Gece trende konaklamalı bir şekilde Ocean city’e gittik. İlginç olan şuyduki Ocean cityde tren istasyonu yoktu bizi wilmingtonda otobusle oraya Amtrak götürdü ve getirdi.. Gezimizin geri kalan kısmı Ocean city-Orlando-Savannah-Miami-newark-new York- bir sonraki yazımızda.

 

İnterail Amerika ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz.

Turkiye Ofis :  Mesrutiyet Caddesi  Karanfil Sk. 28/4 Kızılay-Ankara
Telefonlarımız:
0535 626 34 62
0535 044 28 60

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe