Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Booking.com’un yeni hizmeti ve destek sohbet robotu pilot versiyonu, dünya çapında İngilizce dilinde yapılan rezervasyonları kapsayacak şekilde genişletildi.

Booking Asistanı, müşteriler tarafından en sıkça sorulan soruları tespit etmek için doğal dil işleme teknolojisini kullanıyor.

Bu sorular arasında ödemeler, ulaşım, kalkış ve varış saatleri, tarih değişiklikleri, iptal talepleri, otopark bilgisi, ilave yatak talepleri, evcil hayvanlarla ilgili düzenlemeler, Wi-Fi ve internet erişilebilirliği ve bunların yanı sıra geniş bir karşılama ve teşekkür mesajları yelpazesi gibi başlıklar yer alıyor.

Booking Asistanı, patentli Yapay Zeka teknolojisini, şirketin müşteri hizmetleri desteğiyle birleştiriyor. Sohbet robotu hâlihazırda, müşterilerin “konaklamalar ile ilgili” sorularının %30’una beş dakikadan daha kısa bir süre içerisinde otomatik olarak yanıt verebiliyor.

Booking Asistanı, kendi başına çözemeyeceği bir soru tespit ettiğinde, yapılan sorgunun doğasına bağlı olarak, Booking.com müşteri hizmetleri ekibinden veya söz konusu mülkten destek alıyor ve bu tarafların yanıtını, yapılan yazışmaya doğrudan aktarıyor.

Şirketin 26 ülkeden 19,000 gezgini kapsayan araştırması, bu kitlenin yarısının, soruları cevaplandığı sürece gerçek bir kişiyle veya bir bilgisayar ile muhattap olmakta bir sakınca görmediğini belirledi.

Booking.com’un küresel müşteri hizmetleri direktörü James Waters, Booking Asistanı’na dair açıklamalarda bulundu: “Yapay Zekâ, bizler için insan etkileşimini başka bir şey ile değiştirmekle ilgili değil; aksine, müşteriler için daha da kişiselleştirilmiş, anında hoşnutluk sunacak ve kusursuz bir seyahat deneyimini sağlamaya yönelik bir araç olma özelliğini taşıyor. Bizler son derece kişisel, duygusal ve karmaşık bir sektörde faaliyet gösterirken; gerçek insan etkileşimi ile verimli otomasyon arasındaki doğru dengeyi korumak, tüketici deneyiminin her aşamasında ince ayar yapmaya ve optimize etmeye, Booking Asistanı ile de dahil olmak üzere çalıştığımız bir hedef olma niteliğini gösteriyor.”

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz