Bombardier’in Gözü İran Pazarında

Bombardier Inc. İran’a uygulanan ambargonun kalkması ile ülkeye yeni bir havayolu kazandırmayı amaçlıyor.

İran Keşm adası serbest bölgesindeki yetkililer Tahran’da Bombardier’in yetkilileri ile kurulması planlanan yeni havayolu şirketi ile ilgili görüşmelere başlamış durumda. Basra körfezinde yer alan adada turizmin arttırılması amacı ile havayolu ulaşımına yatırım yapılması planlanıyor.

Havayolu ulaşım şirketleri ambargonun kalkması ile birlikte İran’da ulaşımda rol oynamak için çalışmalara başlamış durumda. Boeing Co. İran havayolları ile yaptıkları anlaşma sonucunda başkan Hassan Rouhani’nin 118 yeni jet ısmarladığını belirtti.

Keşm serbest bölgesindeki yetkililer pek çok şirketle havayolu ulaşımı konusunda toplantılar düzenlese de Bombardier ile önümüzdeki 2 ay içerisinde anlaşmayı planlamaktalar. Şirket sözcüsü projenin tutarı konusunda ya da Bombardier’in yapacağı yatırım konusunda bilgi vermemekle birlikte henüz konu hakkında konuşmak için erken olduğunu da dile getirdi.

Montreal temelli Bombardier İran’ın önümüzdeki 10 sene içerisinde en az 300 ekstra uçağa ihtiyacı olacağını belirtti.

Bombardier’in halkla ilişkiler yönetici Marianella de la Barrera “Tartışmalarımız ve keşif amaçlı yaptığımız araştırmalarımız sürüyor. İran’ın ulaşım sorunlarına, ihtiyaçlarına göre çözüm sunmaya çalışıyoruz.” dedi.

Beaudoin’in İran’a yaptığı seyahati doğrulayan Barrera, toplantıların içeriği hakkında konuşmayı reddetse de şirketin bölgede ticari anlamda büyük ve önemli imkanlar keşfettiğini belirtti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Create your own Event group.

Get subscribed today!