Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İrlanda’nın Galway kıyısından biraz uzakta gelgitlere ev sahipliği yapan bir ada var: Omey. Yaklaşık 2 kilometrekare büyüklüğündeki bu adada 19. yüzyılın ortalarında 400 civarında insan yaşıyordu. Bugünlerde ise adayla baş başa kalan tek bir isim var… Pascal Whelan.

Hayatını filmlerde ve canlı şovlarda dublörlük yaparak geçiren Pascal işi dolayısıyla bütün dünyayı dolaşmış. Ta ki o canlı şovlardan birinde ekip arkadaşı hayatını kaybedene dek… O gün kariyerine noktayı koymuş Pascal ve çocukluğunun geçtiği yere, Omey Adası’na dönmüş.

Adanın çok yakınındaki Clifden isimli yerleşim yerinden Claddaghduff’a doğru giden yolda otostop yapan Pascal’ı arabasına almasıyla tanışmış fotoğrafçı Kevin Griffin ve Pascal. Kısa yolda birçok hikaye paylaşmış ve arkadaşlık kurmuşlar. Ertesi gün bir araya gelmeyi ve Pascal’ın hayatına odaklanan bir fotoğraf projesi üzerine konuşmayı kararlaştırmışlar. 5 yıla yakın bir süre boyunca adaya sıkça yaptığı ziyaretlerle Pascal’ı fotoğraflayan Kevin proje sona erdiğinde de adaya gitmeyi kesmemiş. Halen haftada bir arkadaşıyla zaman geçirmek için Omey’in yolunu tutuyormuş.

kevin-griffin-adada-tek-basina-adam-omey-adasi-irlanda-16

kevin-griffin-adada-tek-basina-adam-omey-adasi-irlanda-27

kevin-griffin-adada-tek-basina-adam-omey-adasi-irlanda-28

Kaynak: Nolmuş

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz