Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wu Swee Ong, çalışmaları National Geographic’de yayımlanmış Singapurlu bir seyahat fotoğrafçısı.

Kendi kendini finanse eden bir fotoğrafçı olan Wu, dünyayı sırt çantasıyla dolaşırken fotoğrafçılık yoluyla seyahatlerini de belgelendiriyor. Seyahatleri bir haftadan üç aya kadar sürebiliyor bu da yanında taşıdığı kamera ekipmanlarını etkiliyor.

Şimdilik kamera çantasında Dijital SLR fotoğraf makinası, farklı lensler, GoPro (aksiyon kamera) ve Macbook’un da dahil olduğu 8 gerekli teçhizat bulunuyor.

Wu, geçtiğimiz günlere kamera çantasına iPhone 6S Plus’ı ve yükünü hafifletmesine yardımcı olması için yeni eklentilerini de eklemiş.

Wu, Mashable’ a yaptığı bir açıklamada ise; “Sokak fotoğrafçılığı için iPhone 6S’i kusursuz buldum ve bu tarz çekimler için benim ana kameram artık bu, iPhone’un hayatıma girişi çekim yöntemlerimden bazılarını ve toplanma tarzımı da değiştirdi” dedi.

Wu’ya göre, “seçici bir toplanma” herhangi bir seyahat fotoğrafçısında olması gereken bir beceri, ve diyor ki; her şeyi yanınızda getirmek, çekim için doğru lensler ya da doğru ekipman için sonradan endişelenmemek için bir zorunluluk; fakat farkına vardım ki çok fazla ağırlık taşımak beni çok yoruyor ve düşünmemin önünde de bir engel oluşturuyor.

Sizler için Wu’nun iPhone 6S Plus ile çektiği birkaç fotoğraf.

kosan-cocuklar
Görsel: Wu Swee Ong
bakan-kadin
Görsel: Wu Swee Ong
Görsel: Wu Swee Ong
Görsel: Wu Swee Ong

Ong’un iPhone seyahat fotoğrafçılığı deneyimleri hakkında daha fazlasını okumak isterseniz blogunu ziyaret edebilirsiniz.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz