Bing: Cortana’da Yapılan Sesli Uçuş ve Otel Aramalarının Sayısında Artış Var 0

Birleşik Krallık’ta yaşayan ve oteller için mobil cihazlarda Microsoft Cortana dijital asistanını kullanan tüketicilerin sayısında, yıllık bazda üç katın üzerinde bir artışın gerçekleştiği, şirket tarafından ileri sürülüyor.

Oteller için arama yapmak için Cortana’yı kullanan kişi sayısının, geçen yılın aynı dönemine göre %343 oranında arttığı belirtilirken, aynı dönemde uçuş aramaları sayısının %277 oranında arttığı dile getirildi.

Ancak, büyüme yüzdelerini destekleyecek hiçbir ham hacim verisi paylaşılmadı.

Microsoft’un arama motoru Bing’den gelen yeni veriler, uçuşlar ve konaklama seçenekleri için yapılan tüm aramaların %95’inin marka odaklı olduğunu ortaya koydu.

En yüksek artış oranlarını kaydettiği ileri sürülen, başı çeken uçuş noktalarında ilk sırayı Polonya’daki Krakow alırken, şehri Orlando, Bali, Almeria, Hırvatistan, Sri Lanka ve Gibraltar takip ediyor.

Bu yaz için en yüksek seviyede büyüme kaydeden uluslararası cazibe merkezleri Uluru (Ayers Rock), Büyük Set Resifi, Lanzarote, Tivoli, Kolezyum (Colosseum), Elhamra ve Patagonya oldu.

Bing Ads’in istatistiklerden sorumlu yöneticisi Thom Arkestål, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu: “2021 yılına gelindiğinde, global çapta 4 milyardan fazla mobil işletim sistemi tabanlı asistanın kullanılacağı öngörülüyor.

“Tıpkı Cortana’dan güç alan ve Birleşik Krallık’ın dört bir yanında, evlerle bütünleşen Amazon Echo gibi akıllı ev cihazlarında görmekte olduğumuz gibi, tüketicilerin dijital asistanların kendi günlük hayatlarını geliştirme potansiyelini fark etmesiyle birlikte bu sayının muhtemelen artış kaydedeceğini gözlemleyeceğiz.

“Dijital destek Birleşik Krallık’ta süreğen bir momentum kazanırken, pazarlamacıların bu durumun arama stratejileri üzerinde sahip olduğu etkinin farkında olması gerekiyor.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe