Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rezervasyon platformu Bidroom.com kendi internet sitesi üzerinden yapılan rezervasyonlarda komisyon almaya son vereceğini açıkladı.

Oteller, daireler, pansiyon ve kiralık evler artık internet sitesine üye olup komisyon ödemeden direkt rezervasyon çekebilecekler.

Hollanda merkezli şirket ücreti rafa kaldırmadan önce %2 oranında komisyon alıyordu.

Michael Ros ile birlikte şirketin kurucusu olan Casper Knieriem, söz konusu değişikliği World Trade Market 2016’da açıkladı. Ros şöyle belirtti:

Online seyahat sektöründeki acımasız duruma karşı bir duruş olarak sembolik bir oran olan %2 komisyon ile başladık. Başlıca rezervasyon şirketlerinin otellerin ve müşterilerin bütçesini sarsacak şekilde %25 oranında uyguladıkları komisyona tamamıyla karşıyız.”

bidroom1

Şirket, komisyon uygulamak yerine otellere ‘freemium‘ modeli aracılığıyla ek hizmetler sunmaya odaklanacak.
Otel işletmecileri sunulan iki seçenekten birini tercih edebilir: Birinci seçenek olan Bidroom Free işletmecilerin mekana dair fotoğraflar yüklemesine ve oda ve diğer tesislere dair açıklamalar eklemesine imkan sağlıyor.

Bidroom Plus ise, işletmecilerin daha fazla fotoğraf yüklemesine ve kendi seçeneklerinin arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmasına olanak veriyor. Bu planı uygulayan işletmeciler Bidroom sayfalarına kullanıcıları kendi internet sitelerine yönlendiren bir link de ekleyebiliyor.

İnternet sitesi yeni dilleri de seçeneklere dahil etmeyi planlıyor. Bu doğrultuda bir hafta sonra Flemenkçe, Lehçe, Rusça ve Fransızca sayfalar ve gelecek ay İspanyolca ve Almanca seçenekleri siteye eklenecek.

Ros, “Yeni modelimizi ‘Hizmet olarak kullanılan Bidroom (BaaS)’ olarak adlandırıyoruz. En baştan beri, amacımız rezervasyon sektörüne adalet getirmek olmuştu. tüm ekibimiz, başlatmakta olduğumuz devrim konusunda oldukça heyecanlı.” şeklinde konuştu.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz