Belgrad’a Giden Turist Sayısı Artıyor. 0

Avrupa Birliği ülkeleri Schengen vizelerini kaldırmadığı için Türk vatandaşları bu yılda en fazla vizesiz ülkeleri tercih etti. 

Gece hayatı ile öne çıkan Belgrad özellikle Sava nehri kıyısında bulunan barları, restaurantları ve casinoları ile Avrupa’nın önemli bir eğlence merkezi haline geldi. Son zamanlarda hippi tarzı kafelerin de yoğun şekilde açıldığı Belgrad, Berlin’den sonra Avrupa’nın yeni çekim merkezi olarak gözüküyor.

Sırbıstan Başbakan Yardımcısı ve Turizm Bakanı Rasim Lijajic, Türkiye ile Sırbistan’ın tarihten gelen bir birliği olduğunu ve yılda yaklaşık 25 bin Türk vatandaşının Sırbistan’ı ziyaret ettiğini buna karşılık 200 bin Sırp vatandaşının ise Türkiye’ye tatile gittiğini belirtti.

Milli havayolları olan Türk Hava Yolları ve Air Serbia‘nın yanı sıra Pegasus‘un da yoğun olarak sefer düzenlediği Belgrad’da, Belgrad Turizm ofisi de yeni hizmete soktuğu Belgrad Card uygulaması ile turisler için indirimler ve bazı yerlerde de promosyonlar uygulamakta.

8 yıldır Belgrad’da faaliyet gösteren Joy Travel‘ın kurucusu Alpay Abay, Sırbistan’dan Türkiye’ye son 4 yıl içinde 17 bin kişi getirdik, 2016 yılı içerisinde ülkemizde varolan problemler neticesinde bu durum düşüş gösterse de schengen ülkelerinin vize kaldırmaması neticesinde 3500 kişiyi Sırbistan’a getirebildik ve bu durum her geçen günde artmakta olarak belirtti.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe