Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

BauEr’in yeni genişletilebilir 3X seyahat karavanıyla, sizinle her yere giden bir ev ve geleneksel bir evi yansıtan canlı vedinamik bir ev ile her iki dünyanın da en iyisini elde edebilirsiniz.

Fransa’da tasarlanan ve üretilen genişletilebilir araç sadece 60 saniyede üç katına çıkıyor. Akordeon benzeri römork, bir araba kadar kompakt olan 43 fit kare genişlikle başlıyor ve teleskopik modüller üzerinde kayarak 129 metrekarelik bir yaşam alanı büyüklüğüne ulaşıyor.

Temel model 33.250 dolara satılıyor. Tüm ev konforlarına sahip yükseltilmiş bir model ise- oturma odası çekyat, güneşlikler, ısıtıcılar, klima, duş, güneş panelleri, kuru tuvalet, şarj izleme akıllı telefon uygulaması, vb. – yaklaşık 50.000 dolar .

2011 yılında geliştirilen 3X’in bir prototipi şimdilerde motokaravanların, karavanların ve kamp araçlarının tarihine adanmış bir müze olan Almanya’daki Hymer Müzesi’nde sergileniyor. Bu karavan artık sadece bir konseptten ibaret değil, hayata geçti ve dünya çapında kullanılabilir durumda. Avrupa, Çin, Kore, Kanada’da mevcut ve yakında Avustralya ve ABD’de mevcut olacak.

Fransız karavanı, Bourreau Sologne, Georges et Jacques, Baillou ve Escargot gibi 1960’ların küçük, kıvrımlı retro karavanlarından esinlenmiştir. Yuvarlak şekil, Mini Cooper ve Fiat 500 gibi altmış otomobilden de ilham alıyor. BeauEr’in tasarımcıları, 60’ların seyahat araçlarının nostaljik konseptini aldı ve geleneksel bir evinkine benzer şekilde ayrı bir yatak odası, oturma odası, mutfak ve banyo ile modernleştirdi. Fransız kamp aracının, klasik kamp araçlarının tasarımlarının aksine statik bir tasarıma sahip ve alanlar birbirleriyle örtüşüyor.

Çoğu otomobil tarafından kolayca çekilebilen bu araç, polyester, alüminyum ve polistiren gibi hafif malzemelerden yapıldı. Dayanıklılık ve estetik göz önünde bulundurularak, iç kaplamalar yüksek basınçlı laminatlardan yapıldı. Daha fazla alana ihtiyacınız varsa, BeauEr’in daha büyük 3XPLUS karavanı (temel model için 66.615 $ ‘dan gelişmiş model için yaklaşık 80.000 $’ a kadar) iki veya üç yatak odası, bir banyo, bir mutfak ve bir oturma odası var. Model 118 fit kareden 300 fit kareye kadar genişler.

Şirket ayrıca 25,466 $’dan başlayan yaklaşık 90 metrekarelik yaşam alanı ile iki katına çıkabilen 2X modeli de sunuyor.

Fransız şirketi 2020 için yeni bir konsept üzerinde çalışıyor. Peugeot Traveler veya Citroën SpaceTourer büyüklüğündeki Van-X, uyku alanları için genişleyen bagaj kapısının üzerinde monte edilen bir modül ile donatılacak.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz