Bayramda Moskova ve St.Petersburg’a Gidiyoruz.

Uzakrota.com | Gizli Keşifler Serisi
Bayramda Moskova – St.Petersburg Turu

ST.PETERSBURG

St.Petersburg Moskova’nın 715 km kuzeybatısındadır ve kültürel merkez oluşunun yanı sıra zarif binalarıyla meşhurdur.Neva Nehri üzerindeki 42 ada üzerine yayılmıştır.

St. Petersburg “Batıya açılan bir pencere” olarak kabul edilmiştir.Geniş bulvarları, dingin suları, köprüleri ve çarlık mimarisinin bazı örnekleri şehrin “Kuzeyin Venediği” olarak anılmasına sebep olmuştur.Haziran ve Temmuz’da şehir “Beyaz Geceler”ini yaşar.

Petersburg’da yazlar genellikle serin ve nemli geçmektedir.Yazlar genellikle serin, ancak yağışsız, kış ayları oldukça soğuk ve kar yağışlı olmaktadır.Yaz aylarında ortalama sıcaklığı 20 °C; yazın görülebilecek maksimum sıcaklık 34°C’dir.Kışın ise görülebilecek minimum soğukluk – 27 °C’dir.

MOSKOVA

Rusya’nın başkenti Moskova 1147’de kurulmuştur.Şehrin merkezi, bir tarafında kalın kırmızı hisarları ve 20 kulesi olan Kremlin’in Kızıl Meydan’ıdır.

Metro sistemi şehri gezmek için daha uygun ve ucuz bir yol olduğu için turistleri çeker. İstasyonların çoğu mermerle, ışıl ışıl parıldayan avizelerle ve sanat eserleriyle muhteşem bir şekilde dekore edilmiştir.Moskova Nehri üzerinde yapılacak olan bir bot turu şehri keşfetmenin iyi bir yolu olabilir.Nehir, Beyaz Sarayı (Meclis binası), 1991 muhteşem kuşatma manzarasını gören muazzam bir görüş alanına sahiptir.

Moskova’da yazlar sıcak ve ara ara yağışlı , Kışlar ise çok soğuk ama az yağışlıdır.

2 GÜN MOSKOVA – 2 GÜN ST.PETERSBURG

TUR FİYATI: 699€
Tek Kişi Farkı 130€

1. GÜN, 25.10.2012

Moskova’ya varış.

Havalimanında yerel rehber tarafından karşılanma.

Özel otobüsümüzle otele doğru hareket.

Otele varış ve otele yerleşme.

Serbest zaman.

2. GÜN,26.10.2012

10:00 – 16:00

Kahvaltı ve “Panoramik Moskova Şehir Turu”.

Tverskaya Sokağı –Moskova’nın gözdesi, sağlı-sollu güzel mimarisi ve pahalı mağazalarıyla meşhur olan Tverskaya Caddesi, Rus Edebiyatı’nın ünlü yazar ve şairi A.S. Puşkin meydanı ve heykeli. Moskova kurucusu, Prens Yuriy Dolgorukiy anıtı. Sovyetler zamanında ilk yapılan Telgraf binası. Çarlık zamanında askeri atların eğitim aldıkları, günümüzde gençlerin toplanıp şarkı söyledikleri, sabaha kadar eğlendikleri Manej Meydanı. DUMA alt meclis binası. Bu cadde Moskova’nın en eski caddelerindendir.

Eski KGB Binası (şimdiki FSB) – Eski KGB adını taşıyan, sadece Sovyetler Birliği’nde değil dünyanın birçok ülkesinde de egemenliğini sürdürmüş, şimdiki ismiyle FSB’nin binalarını göreceğiz.

Kızıl Meydan – Gezilecek yerler: Soğan kubbeleri ile dünyadaki harikalardan biri sayılan, yapıldıktan sonra ustalarının Korkunç İvan (Moskova çarı 16. asır) tarafından kör edildiği, günümüzde Moskova’nın göze hitap eden sembolü olan Aziz Basili Kilisesi. Moskova’nın en eski meydanı olan, üstünde yürüdüğünüz zaman bir an size bir Çar veya Çariçeymişsiniz gibi hissettiren, yüzyıllardır Rus ordusunun üstünde yürüdüğü, Nazi bayraklarının ayaklar altına alındığı, günümüzde binlerce insanı ağırlayan muazzam Kızıl Meydan. 19. asırda pazar yeri olarak kurulan, günümüzde birçok ünlü markanın bulunduğu GUM Alışveriş Merkezi. Sovyetler Birliği’nin kurucusu, Komünist Partisinin ilk başkanı, Çarlık döneminin devrimcisi, dünya tarihinden bilinen, günümüze kadar içinde mumyalanmış halde bulunan V. I. Lenin’in mozolesi. Rusya’nın yollarının başlangıç noktası.

3. GÜN, 27.10.2012

11:00

St. Petersburg havaalanına varış.

Havaalanında profesyonel Türkçe rehber tarafından karşılanma ve otele transfer.

Otele yerleşme ve serbest zamanı.

4. GÜN, 28.10.2012

10:00 – 14:00

Otelimizde kahvaltı

Kahvaltıdan sonra şehir turunda görülecek yerler: St. Petersburg’un kalbi olan, 24 saat canlı, sağlı-sollu gece kulüpleri, pahallı marka mağazaları, 18. asır muazzam mimari binalarıyla, esrarengiz köprüleriyle ve heykel anıtlarıyla süslenmiş Nevski Caddesi.

Çok ihtişamlı bir Katedral olan “Kazan” Roma’daki “Pietro” Katedralinden esinlenerek yapılmıştır. İnşasının 40 yıl sürdüğü, 5000 kişinin çalıştığı, St. Petersburg’un sembolü olan Aziz Isaac Katedrali.

Bir zamanda devrimlere şahit olan Kışlık Saray ve meydanı.

1764 yılında Çariçe II. Katerina tarafından kurulmuş olan, günümüzde 3 milyon sanat eserine ev sahipliği yapan, dünyanın en büyük ve eski müzelerinden olan Ermitaj Müzesi.

Büyük Petro’nun hayran olduğu, sahillerinde St. Petersburg şehrinin kuruduğu St. Petersburg’un anası sayılan Neva Nehri. Neva Nehri üzerinde (yazın) beyaz gecelerde açılıp-kapanan muazzam, birbirine benzemeyen köprüler.

Kuzeyde bulunan ilk ve tek Müslüman Camisi. 1. Dünya Savaşı’nda kahramanca savaşan, devrimcilere top ateşiyle işaret veren, günümüzde müze olarak kullanılan efsanevi Avrora Gemisi. Petersburg’un ilk kurulduğu zaman, şehre gelen gemilere yol gösteren eski liman feneri. Rusya’nın 19. yüzyıldan beri çalışan zırhlı ağır araç müzesi. Soğan kubbeli olup, Rusya İmparatoru II. Aleksandr’ın ölümünün anısına 1883-1907 yıllarında inşa edilen Kan Katedrali.

5.GÜN.29.10.2012

Kahvaltı ve Tam gün serbest Zaman

Odaların boşaltılması

Havalimanına hareket

Uçuş

VİZE BİLGİLERİ

Rusya ile Türkiye Cumhuriyeti arasında karşılıklı olarak vize uygulanmamaktadır.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

* İstanbul – Moskova // Moskova – St.Petersburg // St.Petersburg – İstanbul Arası Gidiş Dönüş AEROFLOT Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti,
* Alan Vergileri,
* 3* Otellerde 4 Gece Konaklama
* Havalimanı / Otel / Havalimanı Transferleri,
* Panoramik St. Petersburg – Moskova Şehir Turları,

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

* Yurt Dışı Çıkış Harcı (15 TL)
* Kişisel Harcamalar ve Düzenlenecek Ekstra Turlar
* Rehberlik Hizmeti Kişi Başı (30€) – Tur Fiyatına Eklenecektir.
* Müze Giriş Ücretleri

KAYIT VE DETAYLI BİLGİ

ACK TURİZM
Tel: 0(216) 610 15 72 Pbx
Fax: 0(216) 610 15 73
E-mail: info@ackturizm.com

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!