Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Güneydoğu Avrupa’nın en büyük müzik festivali olan Exit Festival; her yıl Temmuz ayında  Sırbistan’ın Novi Sad şehrinde gerçekleşiyor.

exit festival
travelevent.eu’dan alınmıştır.

Tuna Nehri kıyısındaki tarihi Petrovaradin Kalesi‘ne ulaşan köprüden itibaren “State Of Exit” ismiyle, bağımsız bir devlet gibi tanımlanan festival; tüm savaş, ayrımcılık ve ırkçılık karşıtları için, dört günlük de olsa, bir rüyanın gerçek olabileceğini gösteriyor.

İlk olarak 2000 yılında Sırbistan Öğrenci Birliği tarafından, genç nesilleri seçimlere katılmaya ve kendi gelecekleri için oy vermeye çağıran 100 günlük bir kampanyanın son ayağı olarak düzenlenen festival, Miloseviç rejimini bitiren gösterilerin son ateşinin fitili olarak da görülüyor. Festivalin doğuş sloganı da bu duyguyu yeterince anlatıyor zaten: “Exit out of ten years of madness!”*

Kar amacı gütmeyen, şirketlerden bağımsız ve resmi polislerin yer almadığı festivalde, dört gün boyunca 15 farklı sahnede tüm müzik türlerine ait yaklaşık 200 konser gerçekleşiyor. Dört gün boyunca toplam yaklaşık 300.000 kişinin katıldığı festivalin ana sahnesinde; Editors, Pulp, Arcade Fire, Jamiroquai, Portishead ve Nick Cave&Grinderman gibi, dünya çapında büyük dinleyici kitlesine sahip gruplar da yer alıyor. Ana sahne dışındaki diğer sahneler; elektronikten dansa reggaeden heavy metale kadar geniş bir yelpazeye yayılmıştır. Aynı gün içinde hem dünyaca ünlü büyük çaplı bir konseri hem de belki daha önce hiç dinlemediğiniz amatör bir grubu dinleme seçeneğiniz oluyor.

festivals2go.com'dan alınmıştır.
festivals2go.com’dan alınmıştır.

Exit Festival’in müzik ve ışık gösterileri ve aktiviteleri kadar, deniz kum güneş üçgeninde bir tatil ve dinlence imkanı sunması da etkinliği benzerlerinden ayırıyor. 4 gün boyunca çılgın eğlencelerle şehir festivali olmasının getirisi ile 24 saat devam eden çılgınlıktan birkaç saatliğine kaçmak isteyenler Novi Sad gibi şahane bir şehrin plajlarında dinlenebiliyor. Ayrıca festival alanı dahilinde beach party’ler ve after party’ler de konuklara bitmez bir eğlence alternatifi sunuyor. Şehir zaten sabaha kadar uyumazken, Exit’e katılanları da uyutmayacağa benziyor.

 

EXIT FESTIVAL (8-13 Temmuz 2015)

1. GÜN – BELGRAD/ 8 TEMMUZ 2015 ÇARŞAMBA

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’ndeki bilet ve pasaport işlemlerinin ardından tarifeli sefer ile saat 10:30’da Belgrad’a uçuş.  Yaklaşık 1 buçuk saatlik yolculuğun ardından saat 11:10’de varış. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından rehberimizle buluşma ve Belgrad şehir turu için hareket.

Sava ve Danube nehirlerinin birleştiği noktada yer alan bu büyüleyici şehirde Kalemegdan bulvarında yürüyüş yapıp Belgrad’ın tarihi bölgelerinden olan, restoran ve kafeleriyle bilinen Skadarlija ve Knez Mihajlova caddelerini gezip göreceğiz. Akşam saatlerinden sonra arzu eden konuklarımız  günün kalanını otellerinde istirahat ederek geçirirken, dileyen konuklarımız Belgrad’ın eşsiz gece hayatıyla tanışmak üzere Magacin, Stefan Braun, Freestyler.. gibi en ünlü gece kulüplerinde gerçekleşecek özel partimizde eğlenebilir ! Gece Belgrad’da konaklama. (3* otellerde oda+kahvaltı )

2. GÜN – EXIT FESTIVAL  – NOVI SAD / 9 TEMMUZ 2015 PERŞEMBE

Kahvaltının ardından erken saatlerde festivalimizin şehri Novi Sad’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından otelimize/çadır alanımıza varıyoruz ve festivalin ilk gününü dolu dolu yaşamaya başıyoruz.

EXIT FESTIVAL 2015 1.GÜN

3. GÜN – EXIT FESTIVAL  – NOVI SAD /  10 TEMMUZ 2015 CUMA

EXIT FESTIVAL 2015 2.GÜN

4. GÜN – EXIT FESTIVAL  – NOVI SAD / 11 TEMMUZ 2015 CUMARTESİ

EXIT FESTIVAL 2015 3.GÜN

5. GÜN -EXIT FESTIVAL  – NOVI SAD / 12 TEMMUZ 2015 PAZAR

EXIT FESTIVAL 2015 4.GÜN

6. GÜN – ISTANBUL/ 13 TEMMUZ 2015 PAZARTESİ

Sabah uyanıyoruz ve check out işlemlerimizi yapıyoruz. Belgrad’a kısa bir yolculuğumuzun ardından İstanbul’a uçuş yapıyoruz.

**Erken rezervasyon fiyatları aşağıdaki gibidir ve sınırlı sayıdaki katılımcı içindir. 100 Euro kaparo ile yerinizi ayırtıp fiyatı sabitleyebilir, kalan meblağı taksitlendirebilirsiniz. Geç kalmayın…

FİYAT: 299€ (Kamp Konaklama)  ——  379€ (Otel Konaklama)

FİYATA DAHİL OLANLAR:

  • Pegasus ile İstanbul-Belgrad-İstanbul uçuşları.
  • Belgrad-Novi Sad-Belgrad otobüs ulaşımı.
  • Profesyonel rehberler eşliğinde programda belirtilen şehirleri ziyaret:
  • Belgrad – 1 gece konaklama – 3* otel (oda + kahvaltı) – 2/3 kişilik oda
  • Kombine festival bileti + kamp alanı ya da Otel konaklaması

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:

  • TC vatandaşları için 15 TL yurtdışı çıkış harcı pulu.
  • Kişisel giderler
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulaması yoktur.
  • Kontenjan sınırlı sayıdadır.
  • Taksit imkanı bulunmaktadır.
Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz