Bagajlarınızı Kaybetmenizi Önlemek için 8 Basit İpucu 1

  1. Başka insanların çantalarına benzemeyen bir çanta edinin.

Siyah valizler elbette şıktır, her neyse. Ama diğer bütün valizlere benzedikleri zaman, valizlerinizi aldığınız servis bandında bulmak başınıza dert açacaktır. Bunun yerine, daha açık renkli seçeneklere yönelin. Ya da baştan aşağı size özel bir valiz edinin.

  1. Tileapp kullanarak herhangi bir valizi, Bluetooth desteği olan akıllı bir valize dönüştürün.

Bu akıllı cihazlardan birini çantanıza atın ve onu nerede olursa olsun takip edebilme olanağına sahip olun. Adedini 24.97$’a ya da dörtlü paketini 64.99$’a satın alabilirsiniz.

  1. Eğer halihazırda bir çantanız varsa, renkli bir kayış ya da esnek bir valiz kılıfı edinerek çantanıza, diğer çantalardan farklı bir görünüm kazandırın.

Kayışları 9.99$’dan, kılıfları ise 17.99$’dan başlayan fiyatlarla satın alabilirsiniz.

  1. Yeni bir havayolu etiketi kullanmadan önce eskilerini sökün.

Eski etiketler, mevcut varış noktanıza yönelik karışıklıklar yaratabilir. Sadece en yeni etiketin çantanızın üzerinde olduğundan emin olun. Ve her zaman, doğru olduğundan emin olmak için yeni etiketin üzerindeki havalimanı kodunu tekrar kontrol edin.

  1. Bagajlarınızı teslim ederken, bu işlemi doğru zaman aralığında yaptığınızdan emin olun.

Çok erken davranırsanız, bir yerlerde saklı kalabilir ve unutulabilir. Çok geç kalırsanız, bagajınız uçağa yetişemeyebilir. Ve çoğu havayolu şirketinin son dakikaya kadar bagajları kabul ediyor olmasına rağmen, bu şirketler aynı zamanda, bagajınızın uçuşa yetişememesi halinde, kendi önerilen zaman aralıklarında teslim edilmediği için, bagajlarınızı size ulaştırma sorumluluğuna sahip değildir.

  1. Çantanızın iç ve dış kısımlarının fotoğraflarını çekin.

Bu sayede çantanız kaybolur ya da yanlış bir yere ulaştırılırsa, çantanızın yerini bulmaya çalıştığınız sırada elinizde, ilgili havayolu şirketine sunacak kolay bir referansınız bulunuyor olacaktır.

  1. İyi bagaj işleme kayıtlarına sahip havayolu şirketlerinden rezervasyon yaptırın.

Kesin olarak kaybolmuş bagaj oranı çok çok düşük olsa da, bazı havayolu şirketleri, bu konuda diğerlerinden daha iyi istatistiklere sahip. Amerikan Ulaştırma Dairesi’nin en yeni raporuna göre, Virgin America, her 1,000 müşteri başına 1.05 kayıp bagaj oranı ile en iyi istatistiği taşıyan havayolu şirketi oldu.

  1. Bagajlarınızı teslim etmek yerine kargolamayı tercih edin.

Büyük ve özellikle ağır çantalar söz konusu olduğunda, bu seçenek bagajlarınızı uçağa vermekten daha ucuz ve daha kolay bir seçenek olabilir. Takip seçeneği bulunan standart kargo yöntemlerini ya da Luggage Forward gibi bütün süreci sizin için düzenleyen servisleri kullanabilirsiniz.

İyi şanslar!

Önceki MakaleSonraki Makale

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.