Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Çevrimiçi seyahat acentası (OTA) Musafir.com, 2019 yılı sonuna kadar kurumsal işlerinde bir önceki yıla göre % 30 büyüme ve 100.000’in üzerinde işlem gerçekleştirme yolunda olduğunu açıkladı. Ayrıca, yılın ilk yarısında 2018’in aynı dönemine göre tatil seyahat rezervasyonlarında %30 artış olduğunu da açıkladı.

Musafir.com Kurucu Ortağı ve Baş Teknoloji ve Ürün Sorumlusu Albert Dias, şirketin başarısını, 2018’de başlayan ve seyahat planlamasını optimize etmek için makine öğrenimi ve doğal dil işleme gibi yenilikçi teknolojiyi kullanan dijital dönüşüm yolculuğuna atfediliyor.

“Tüm hizmetler 2020 yılına kadar çevrimiçi.”

Kendisi; “Teknolojimiz, gezgin deneyimi, daha iyi raporlama ve sağlam seyahat politikalarına odaklanarak, şirket seyahat programlarını yeniden tanımlamamıza yardımcı oldu” dedi.

Musafir.com, 2019 yılında BAE merkezli şirketlerden çevrimiçi seyahat rezervasyonu konusunda önemli bir artış kaydetti.

Kurumsal seyahatlere ek olarak, Musafir.com ayrıca tatil paketleri ve turist vizesi alımı ve destek sağlamaya da odaklanıyor.

Gittikçe daha fazla sayıda müşteri çevrimiçi hale geliyor ve bu da Musafir.com’un yeni ‘çevrimiçi tatil satın al ’özelliğine yardımcı oldu. Bugün müşterilerinin % 95’i ilk etkileşimlerinin çevrimiçi olmasını tercih ediyor ve % 10’dan fazlası aslında tüm tatil seyahat rezervasyonlarını çevrimiçi olarak tamamlıyor.

Musafir.com‘un 2019’daki genel büyümesi ve odağı hakkında yaptığı açıklamada, CEO ve kurucu Sachin Gadoya; “Dijital dönüşüm, kurumsal seyahatler, tatiller ve turizm vizelerindeki büyümemizi 2019’da sürdürmemiz için en büyük önceliktir. Tüm hizmetlerimizi 2020 yılına kadar çevrimiçi olarak sunmayı amaçlıyoruz” dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz