Azur Air Almanya’da Büyüme Planlarını Askıya Aldı 0

Anex Tour‘un havayolu şirketi Azur Air, Almanya’da planladığı uçak ve uçuş sayısının altında bir kapasite ile 2018 sezonuna başlama kararı aldı.

Anex Tour’un Almanya’daki şirketi için Almanya’da hayata geçirdiği charter şirketi Azur Air’in büyüme planlarını askıya aldığı belirtiliyor. Alman sektör basınındaki haberlere göre, daha önce 4 ya da 5 uçak ile 2018’de hizmet vermeye hazırlanan Azur Air, bu planını revize ederek 3 uçak ile sezona başlama kararı aldı.

Anex, Azur Air ile kendi yolcuları dışında diğer rakipleri FTI, Alltours, Schauinsland-Reisen ve Aida Cruises’in yolcularını da taşıyor. Azur Air’in toplam kapasitesinin yüzde 80’ini Anex Tour kullanıyor. Azur Air, Almanya’dan Antalya ve Mayorka dışında Tunus’un Enfidha ve Mısır’ın Hurgada bölgesine de uçacak.

En önemli hedeflerinin stabil bir uçuş programı hazırlamak olduğunu belirten Azur Air Genel Müdürü Cengiz Armutlu, yaz sezonu için bazı değişiklikler yaptıklarını ancak gelecekte bu tür değişikliklerin en aza indirileceğini söyledi.

Azur Air, Almanya’da yaz sezonunda iki adet Boeing 737-900ER ve bir adet Boeing 767-300ER tipi olmak üzere toplam 3 uçak ile hizmet verecek. Azur Air’in Almanya’dan kalkış noktaları ise başta Düsseldorf olmak üzere Berlin/Schönefeld, Münih ve Hannover.

Rusya’da lisans iptali gündeme gelmişti Öte yandan Azur Air Rusya’da ise lisans sorunu ile karşı karşıya kaldı. Rusya’ nin Sivil Havacılık otoriteleri tarafından Azur Air Havayolları’na verilen uçuş sertifikası kısıtlama uygulaması gündeme gelmiş ve 19 Mart 2018 tarihi sonrası için bilet satışı yapılmamaya başlanmıştı. Azur Air yönetimi Rusya’da lisans kısıtlamasının kaldırılması için gerekli başvuruyu yaparken Rus makamlarının başvuru ile ilgili incelemesi ise sürüyor.

 

Kaynak:TurizmGazetesi
Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.