Azul’dan Farklı Dünyalara Yolculuk Temalı Reklamlar

Yeni reklam serisi ile gündeme gelen Brezilya asıllı Azul havayolları Dünya’yı keşfetmenin başka bir gezegeni keşfediyormuş hissi yaratabileceğini vurgulamakta.

Öncelikle bu reklamlar insanlara imkansızı gerçekleştirebilme vaadinde bulunuyor. Örneğin, Azul sizi Uranüs, Plüto ve Satürn’e davet ediyor ve adeta Dünya dışı gezegenleri anımsatan farklı yer şekillerini gösteren resimler ile bu vaadini destekliyor. Ancak büyük puntoyla yazılmış gezegen isimlerinin altında küçük puntolar ile Azul’un gerçek rotası belirtiyor. Böylece reklamda kullanılan resmin de gerçek rotadan bir görüntü olduğunun farkına varılıyor. Azul’un bu gerçek rotalarından birkaçı ise New Mexico, Nambia ve Norveç.

4

Son yıllarda uzay turizmine olan ilginin artması teknolojiden modaya ve hatta yemeğe kadar her sektörde kendisini gösteriyor. Azul’un akıllıca hazırlanmış reklamları ise bu trendi yakalamış durumda. Böylece Azul hala daha Dünya’da pek çok keşfedilmesi gereken yerin olduğunu da vurgulamakta.

azul-pluto-uranus-saturn

azul-pluto-uranus-saturn-2

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!