Avrupa’yı Düzenli Ziyaret Edenlere 7 yıllık Schengen Vizesi

Avrupa Komisyonu, Avrupa Birliği’nin vize kanununda değişik yapılmasına onay verdi. Bu değişikliklere göre Schengen bölgesine dahil ülkeleri düzenli olarak ziyaret eden kişilere 7 yıllık çok girişli vize verilecek. 

Schengen-visa-Greek

Konuya ilişkin açıklama yapan Avrupa Komisyonu İçişleri Komiseri Cecilia Malmström, bunun uygulamada, “bir yıl içinde iki kez vize alana üç yıllık çok girişli vizenin verilmesi” anlamına geldiğini belirtti.

Ayrıca üçüncü ülke vatandaşları için Schengen ülkelerine giriş konusunda turistik vize uygulamasının başlatılması teklif edildiğini söyleyen Malmström, bu bir yıllık vizenin üç yıla uzatılması olanağının olacağını belirtti.

Komiser, “Böylece sanatçılara uzun süreli konser turları organize etme, üçüncü ülke üniversite öğrencilerine ise eğitimini tamamlama ve Avrupa’nın diğer ülkelerini ziyaret etme fırsatı verilecek. Bundan ayrıca, öncelikle kültür alanında olmak üzere, girişimciler kazanacak” şeklinde konuştu.

Kaynak: Turizm Güncel

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!