Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sanat ve eğlence VIALAND Trick Art Canlı Müzesinde buluşuyor

Yeni bir sanat dalı olan ve 3 boyutlu resim, video ve enstalasyonlardan oluşan Trick Art’ın çok özel çalışmaları Türkiye’de ilk defa VIALAND AVM’de sergiliyor. 2014 yılının başında açılan VIALAND Trick Art Canlı Müzede, Koreli bir sanat grubu tarafından yaratılan çok özel eserler sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Trick Art 3d

Sanat hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı

Japonya’da ortaya çıkan, oradan tüm uzak doğuya yayılan ve yavaş yavaş dünyayı saran Trick Art, 3 boyutlu resim, video ve enstalasyon (yerleştirme) çalışmalarına izleyicileri de dahil eden bir konseptten oluşuyor. Ziyaretçiler üç boyutlu resimlerin yanında, önünde, hatta içinde fotoğraf veya video çektirebiliyorlar. VIALAND Trick Art Canlı Müzede ünlü ressamların eserlerinin reprodüksiyonları, dünyaca ünlü isimlerin fotoğraflarından yola çıkılarak oluşturulan imajların 3 boyutlu video ve animasyon olarak yeniden oluşturulmuş versiyonları yer alıyor.

vialand alive museum

Bu müzede fotoğraf çekmek serbest

Ziyaretçiler, canlı müzede yaşadıkları deneyimi fotoğraf ve video çekerek Facebook, Twitter, Instagram, Vine gibi sosyal medya platformlarında anında paylaşabilecekler. Müzeyi gezenler, Picasso, Van Gogh, Édouard Manet gibi sanat dünyasının en ünlü isimlerinin eserlerini, üç boyutlu olarak deneyimlerken, aslında sanatın bir parçası olacaklar. Hayalle gerçeğin, gerçekle yanılsamanın arasındaki çizgileri bir süreliğine ortadan kaldıran müzede, bu ilginç ve modern sanat deneyimini fotoğraf ve videolarla ölümsüz hale getirmek de mümkün olacak.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz