Avrupa’nın En İyi 10 Tasarım Oteli
Otel fiyatı karşılaştırma sitesi Trivago, Avrupa içerisinde özel olarak tasarlanmış en iyi 10 tasarım otelini sizler için seçti.
Özel tasarımlar artık sadece sanat ve moda için değil aynı zamanda turizm sektöründe de yer bulmaya başladı. Çeşitli tasarım otelleri özel hizmetlerini yenilikçi tasarımları ile birlikte sunarken önemli trendlerin yaratılmasına da yardımcı oluyor. Duvarları mor renkte olan bir oda altın mobilyalar ile dekore edilebilir mi? Otelin lobisi başka bir galaksiden gelen uzay aracı olarak tasarlanırken bar tarafı 70’lerin çiçek çocuklarını hatırlatabilir mi? Bu otellerin sanatsal tasarımlarında sınır yok. Atina’dan Budapeşte’ye, Viyana’dan Madrid’e www.trivago.com.tr, hem çok pahalı olmayan hem de gerçek sanat ürünü olan otelleri sizlere sunuyor.

1. Soho Hotel (Budapeşte-Macaristan)

http://imgpe.trivago.com/contentimages/press/images/bar_budap.jpg

Soho Otel, Budapeşte’de yer alan ve Budapeşte’nin en çok tercih edilen tasarım otellerinden birisidir. Otelin dışını kaplayan neon ışıklandırmaya şık iç tasarım eşlik ediyor. Odaların tasarımı ise otel hakkında bilgi verir nitelikte. Altın rengi kaplamalı antik mobilyalar, koyu duvar renkleri sayesinde heyecanlı ve uyumlu bir atmosfer sunuyor. Otel salonu açık renk duvar boyalarına sahip olup ışığı yansıtan ve parlak mobilyalardan oluşuyor. Bu güzel tasarım otelini ziyaret ederken Budapeşte’nin ünlü Zincir Köprüsü’nü ve Budapeşte Kalesi’ni gezmeyi de unutmayın. Kale içerisinde yer alan Macaristan Devlet Müzesi de sanatseverler için 14.yy’dan ekspresyonizm akımının önemli eserlerini barındırmaktadır.

2. Hotel Rooms Vienna (Viyana-Avusturya)

http://imgpe.trivago.com/contentimages/press/images/ter_roo.jpg

Şık tasarımı ile Hotel Rooms Vienna, Viyana’ya gelen misafirlerini sıcak bir şekilde karşılıyor. Odaların yeşil, mavi, kahverengi ve pempe olarak dört farklı renge ayrıldığı otelin her köşesinde özel dekoratif mobilyalar kullanılmakta. Sandalyelerin renginden, masa ve perde uyumuna kadar oteldeki herşey özenle dekore edilmiştir. Otelin chill-out lobisinde kokteylinizi yudumladıktan sonra Viyana’nın önemli pop art galerilerini gezebilir, Picasso, Frida Kahlo gibi sanatçıların eserlerinin yer aldığı müzeleri görebilirsiniz.

3. Novus City Hotel (Atina – Yunanistan)

http://imgpe.trivago.com/contentimages/press/images/atrium_ath.jpg

Yunanistan’ın en güzel tasarım otellerinden birisi sayılan Nvous City Otel, Atina’nın meşhur caddelerinden biri olan Metaxourgio’da bulunmaktadır. Yenilikçi ve minimalist stili ile tam bir şehirli havası olan otel, aydınlık ve renkli odaları ile kendi tarzını oluşturuyor. Otelin renkli konseptini tamamlayan yapı ise otelin üstünde yer alan eski Roma tarzı “Atrium” oluyor. Ziyaretçiler buradan otelin de verdiği atmosfer ile meşhur Akropolis’i izleyebilirler.

4. Hotel Ku‘ Damm 101 (Berlin-Almanya)

http://imgpe.trivago.com/contentimages/press/images/room_kol.jpg

Hotel Ku‘ Damm 101, Berlin’in en önemli alışveriş caddelerinden biri olan Kurfurstendamm’da bulunmaktadır. Lobiden bahçeye hatta odalara kadar heryerde dünyanın çeşitli yerlerinden toplanmış özel sanat eserleri bulunmaktadır. Londra’dan özel olarak getirilen avizeler eşliğinde lobide keyifli vakit geçirebilir, Italya’dan getirilen sandalyelerde terasın tadını çıkartabilir ya da İsviçreli tasarımcıların tasarladığı odanızda dinlenebilirsiniz. Otelde çok fazla dekorasyon ürünü olsa da minimalist yapısını korumaktadır. Terasında bulunan restoranda Berlin’i panaromik şekilde izleyebilir daha sonra da Berlin’in sanat severler için sunduğu binlerce seçenek içerisinden istediğinizi seçip meşhur galerileri gezebilirsiniz.

5. Hotel Yasmin (Prag – Çek Cumhuriyeti)

http://imgpe.trivago.com/contentimages/press/images/rest_prg.jpg

Dışarıdan gözüken yeşile boyanmış camları ile ziyaretçilerin hemen farklı bir tasarıma sahip olduğunu anladıkları otel, Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Prag’da yer almaktadır. Otelin farklı renkleri ve tasarıma sahip çizgileri dört yıldızlı otelin kimliği hakkında bilgi vermektedir. Otelin meşhur restoranı “Noodles”da otelin kendisi gibi ağaç heykeller ve gümüş toplar ile farklı bir atmosfer sunmaktadır. Prag’ın meşhur müzelerine sadece yürüme mesafesinde olan otel ile pek çok sanat galerisi ve müze hemen yanınızda yer alıyor olacak.

6. Otel Bloom (Brüksel- Belçika)

http://imgpe.trivago.com/contentimages/press/images/lobby_brue.jpg

Açık tonda olan otel boyamaları ile sakin bir atmosfer vaadeden otel, Brüksel şehrinin merkezinde yer alıyor. Beyaz rengin dominant olduğu otelde odalarda ve ortak alanlarda kullanılan renkler ve eşyalar ise otelin tasarımında gösterilen özeni gözler önüne seriyor. Otelin meşhur “The SmoothS” restoranı da aynen otel gibi görülmesi gereken bir tasarıma sahip. Music lounge, oturma odası ve mutfak şeklinde tasarlanan bu meşhur restoran, “çiçek çocuklar” ,”parıltılı” ve “safari” tasarımına sahiptir.

7. Hotel Alexander Museum Palace (Pesaro – İtalya)

http://imgpe.trivago.com/contentimages/press/images/rest_pes.jpg

Ziyaretçilerin girdikten sonra kendilerini modern bir sanat galerisinde hissedecekleri ve ismindeki müzenin hakkını veren Otel Alexander, kurucusu olan Kont Alexander’ın dünyanın farklı köşelerinden getirdiği 75 sanatçının yardımı ile şu anda hem otel hem de modern bir müze olarak ziyaretçilerini karşılamaktadır. Otelin 63 odasının tüm kapıları aynı odaların içeriği gibi farklı farklıdır ve bu tasarımların hepsi başka bir sanatçıya aittir. Odaya girdiğiniz andan itibaren sizi farklı mozaikler, sanat eserleri ve dekorasyon karşılayacaktır.

  8. Fontana Park Hotel (Lizbon – Portekiz)

http://imgpe.trivago.com/contentimages/press/images/room_lissab.jpg

Lisbon’da yer alan Fontana Par Oteli’nin en büyük özelliği eski bir metal fabrikasının içerisine inşa edilmiş olmasıdır. Sade renkleri ve karakteristik tasarımı sayesinde otel eski bir fabrika binasını kullanmasına rağmen modern bir yapı olarak karşımıza geliyor. Tasarımında öncelikli olarak karşımıza çıkan özelliklerin başında doğadaki elementlere verilen ağırlık misafirlerin karşısına çıkıyor. Otelin meşhur “Bonsai” restoranında da içerisinde yer alan yüzyıllık bonzai ağaçları ile Asya mutfağının tadını çıkartabilirsiniz.

9. Hotel Room Mate Oscar (Madrid- İspanya)

http://imgpe.trivago.com/contentimages/press/images/lounge_oscar.jpg

Madrid’in Chic Chueca bölgesinde yer alan Room Mate Oscar oteli yeniden düzenlenerek bir tasarım oteli haline getirilmiştir. Açık renklerin kullanıldığı otelde, renkli duvar kağıtları, büyük grafittiler otele modern ve kozmopolit bir hava katıyor. Otel aynı zamanda konum olarak Fuencarral Sokağı’nın yanında olduğu için modayı takip edenler için de çok uygundur. Sanat severler de Madrid’in çok çeşitli sanat hayatının içine girerek kendilerine güzel vakit geçirtebilirler.

10. Hotel Pavillon Nation (Paris – Fransa)

http://imgpe.trivago.com/contentimages/press/images/room_pari.jpg

Place de la Nation’ın hemen yanında bulunan tasarım oteli farklı şekilde ve renklerde tasarlanmış 43 odası ile Paris’de hizmet vermektedir. Odalarda yer alan farklı geometrik tavanlar, duvarlar ve farklı renkteki mobilyalar ile özenle seçilmiş yastıklar ve halılar sayesinde kendinizi gerçek bir tasarım çalışmasının içinde bulacaksınız. Kahvaltı salonunda da odalardaki gibi farklı bir tasarım ile panaromik camlar ve metal konstrüksiyonlar sizi karşılıyor.

Kaynak: Trivago

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!