Antalya’da Deniz Otobüsü Seferleri Başlıyor 0

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait Termessos, Olimpos ve Aspendos adlı deniz otobüsleri, 6 Haziran Çarşamba günü saat 09.00’da Kaleiçi Yat Limanı’ndan seferlere başlıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ne ait olan ve Antalya Ulaşım A.Ş. tarafından işletilmeye başlanan Termessos, Olimpos ve Aspendos adlı 3 deniz otobüsü Antalya ve Kemer arasında yolcu taşıyacak. Antalya, kara toplu ulaşımının yanında denizde de toplu ulaşım faaliyetlerine başlamış olacak. 3 deniz otobüsünün seferleri için 6 Haziran Çarşamba günü saat 09.00 da Kaleiçi Yat Limanı nda tören düzenlenecek. Törene Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın da katılacak.

ELVERİŞLİ HALE GETİRİLDİLER
Antalya da ilk kez kullanıma giren AB standartlarında olan modern otobüsler özellikleriyle dikkat çekiyor. 31.5 deniz mili (yaklaşık 45 kilometre) hız yapabilen deniz otobüsleri, ileri kompozit teknolojiye sahip. 2 adet 650 beygir FPT motorun kullanıldığı 5.60 metre enindeki teknelerde, kaptan kamarası, küçük bir mutfak ve duşlu tuvalet de bulunuyor. 3 yıldır faaliyet dışı olmalarından dolayı bakımları yapılıp deniz otobüslerinin seyre elverişli hale getirilerek, öncelikle güvenli ve konforlu bir hizmet verebilmesi amaçlandı.

İLK ETAPTA ANTALYA-KEMER ARASI
Her biri 42 yolcu kapasiteli olan deniz otobüsleri, ilk etapta Antalya-Kemer arası çalışacak. Termessos, Olimpos ve Aspendos, Antalya Kaleiçi Yat Limanı ile Kemer Türkiz Marina arasında seferler düzenleyerek yolcu taşıyacak. Tek yönlü sefer yaklaşık 45 dakika sürecek. Sefer saatleri ise şu şekilde: Antalya Kaleiçi Yat Limanı ndan kalkış saatleri 09.00-12.00-15.00-18.00-20.30. Kemer Türkiz Marina dan kalkış saatleri 10.30-13.30-16.30-19.30-21.30.

(Turizm Haberleri)

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe