Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dünya devi Amazon’un Google Hotel Finder, Booking.com, TripAdvisor gibi servislere rakip olarak geliştirdiği ‘Destinations’ servisinde ortaya çıkan kapanma sonrasında akıllarda çeşitli soru işaretleri oluştu.

Sadece birkaç aydır test edilen ve geçtiğimiz Nisan ayında deneme sürüşüne çıkan site, Amazon müşterilerininin yolculuk esnasında hangi otel ve benzeri merkezleri kullanabileceklerini gösteren, rezervasyon imkanı sağlayan bir yapıdaydı.

Bu kapanmaya Booking ve TripAdvisor gibi sitelerin yaptığı baskı mı sebep oldu bilinmez ama The Seattle Times’ın haberiyle ortaya çıkan kapanma sonrasında akıllarda çeşitli soru işaretleri oluştu. Amazon’un Destinations adıyla kullanıma açtığı serviste Los Angeles ve New York’un ardından yaz aylarında çok daha geniş bir bölgeyi kapsama alanına almıştı. Açılıştan 4 ay sonra 35 ayrı şehirde hizmet sağlayan site, ilk yılını yarılamadan veda etti.

Amazon daha önce müşterilerine belli otellerde anlık kampanyalar ve indirimler yapmış, Amazon Local kullanıcılarının bunlardan faydalanmasını sağlamıştı. Yeni site ise otel sahipleri ile satış yetkileri arasında görev yaparak süreci kısaltmayı, kârı yükseltmeyi hedefliyordu.

Sitenin kapanışı ile birlikte Amazon Local uygulaması da rezervasyon desteğini kesti. Buna rağmen şimdiye kadar rezervasyon yaptırmış olan müşteriler, kapanmadan etkilenmeyerek otellerine yerleşebilecekleri belirtildi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz