Almanya’da Yeni Bir Turizm Devi, Tomorrow Focus 0

HolidayCheck ve Zoover’ın hisselerinin çoğunluğunu elinde bulunduran Alman grup Tomorrow Focus AG seyahat pazarında büyümeye devam ediyor. En son Fransa’nın en büyük 5’inci online tur operatörü Ecotour’un hisselerinin yüzde 55’ini satın alan şirket, “Uluslararası yeni satın almalara devam edeceğiz” açıklaması yaptı

Türkiye’nin en büyük pazarı durumundaki Almanya’da turizm sektöründe önemli gelişmeler oluyor. Almanya’da medya dahil pek çok alanda faaliyet gösteren Tomorrow Focus Group, seyahat pazarına önemli yatırımlar yapıyor.

HOLİDAYCHECK VE ZOOVER DA ELLERİNDE

Dünyanın en büyük otel değerlendirme sitelerinden HolidayCheck’in hisselerinin yüzde 95’ini elinde bulunduran grup, geçtiğimiz günlerde bir diğer otel değerlendirme sitesi Zoover’in da hisselerinin yüzde 51’ini satın almıştı. Grubun seyahat pazarına yatırımları devam ediyor. Şirket tarafından yapılan son açıklamada, grubun Fransa’nın en büyük 5 online tur operatöründen biri olan Ecotour’un hisselerinin yüzde 55’ini satın aldığı duyuruldu.

HİSSE BEDELİ 8,5 – 12 MİLYON EURO ARALIĞINDA

Satın alma işleminin, şirketin performansına bağlı olarak, 8,5 milyon Euro ile 12 milyon Euro arasında değişeceği belirtilen açıklamada, Ecotour’un Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini ise, şirket hisselerinin yüzde 45’ini elinde bulunduran, Guillaume Victor-Thomas’ın yürüteceği, Tomorrow Focus’un ise şirkete bir genel müdür atayacağı bilgisi verildi. 2006 yılından beri Fransa’da faaliyette olan Ecotour kendi online rezervasyon sistemine de sahip. Şirketin bu yıl Avrupa pazarında 50 milyon Euro’luk bir gelir elde etmesi bekleniyor.

Almanya, İngiltere ve Hollanda’nın ardından en büyük 4. paket tur pazarı olan Fransa’daki bu satın alma, Tomorrow Focus AG için stratejik bir satın alma anlamına geliyor. HolidayCheck Genel Müdürü Friedrich von Scanzoni, mevcut satın almanın gerek Fransa’da, gerekse genel olarak seyahat endüstrisinde daha avantajlı rekabet edebilme noktasında önemli adım olduğu değerlendirmesini yapıyor.

ULUSLARARASI ALANDA YENİ SATIN ALMALARA DEVAM EDECEĞİZ

Stratejik satın almaya dair bir açıklama yapan Tomorrow Focus CEO’su Stefan Winners, “Bizim sektöre dair amacımız teknolojinin daha yoğun kullanılması temeline dayanıyor. Teknolojiyi en üst düzeyde kullanarak müşterilerimize daha uygun fiyata daha kaliteli tatili nasıl sağlanır onun peşindeyiz. Seyahat pazarında uluslararası ölçekte yeni satın almalarımız devam edecek” değerlendirmesini yaptı.

TOMORROW FOCUS HAKKINDA

Almanya Münih merkezli olarak faaliyet gösteren Tomorrow Focus AG başta seyahat olmak üzere, medya ve teknoloji alanlarında faaliyet gösteriyor. HolidayCheck, Zoover gibi otel değerlendirme siteleri, Focus, Tomorrow Travel, Elitemedia, Elitepartner gibi çeşitli konularda yayın yapan haber portalı ve dergilerin yanında, tavsiye siteleri de bulunuyor. Grup bünyesinde ayrıca Cellular GmbH ve TFT GmbH adlı teknoloji şirketleri de bulunuyor. Grubun 2012 yılının ilk yarısı itibarıyla net karı yüzde 14 oranında artarak 61,5 milyon Euro’dan 70 milyon Euro’ya yükseldi.

 

Turizm Güncel

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe