Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Beekeeper, ağırlama da dahil olmak üzere bir dizi dikey entegrasyonda varlığını sürdürüyor. Kullanım senaryoları arasında; ekip uygulaması, personel portalı, grup mesajlaşma uygulaması ve işgücü platformu” bulunuyor.

Müşterileri arasında Marriott, InterContinental ve Hilton bulunuyor. Ağırlama dışında ise Heathrow Havaalanı ile de çalışıyor.

Samsung Next bloğunda yayımladığı “Neden Beekeeper’a Yatırım Yaptık” adlı bir yazıda şöyle diyor:

“Biz (Beekeeper’ın), iletişim ve ortak çalışma araçlarının yanı sıra temel iş süreçleri ve entegrasyon pazarını bir araya getirerek, mobil ilk platform haline gelen ilk şirket olduğuna inanıyoruz.”

“Önde gelen küresel bir akıllı telefon firması” olarak Samsung için personele yönelik mobil platformlarla ilgileniyor olması son derece mantıklı. Beekeeper’ın basın açıklamasında, dünyadaki işgücünün % 75’inin kişisel mobil cihazlarını işle ilgili olarak kullandığı belirtilirken, blog yayınında ise “Samsung cihazlarının Beekeeper platformuyla entegre olması”ndan bahsediliyor.

Samsung için tanıdık bir sığınak olan “entegrasyon pazarı” çizgisi ve ağırlama ve seyahat ile ilgili bazı trendlere ilişkin haberler yankı uyandırıyor. Birçok satıcı, otel operasyonları, CRS ve PMS’nin daha bağlantılı olması gerektiğinden bahsediyor. “Masa başı çalışmayan” işgücü için özel bir mobil platform, herhangi bir iletişim için örneğin; geç iptal etme, erken gelen büyük bir grup, VIP konuğunun glüten intoleransından bahsetmediğinden emin olma gibi bu tür durumlarla karşılaşıldığında doğru takıma aktarım yapılabilir.

Değişen işgücü, Y kuşağının işyeri ortamındaki en büyük demografi haline gelmesi nedeniyle, çok sayıda kurumsal seyahat yöneticisine yol haritalarını amaçlarına uygun olarak geliştirme konusunu yeniden düşünüyor. Dijital olarak yerel bir grup olan Y kuşağı, çalışma hayatlarının kendi kişisel yaşamlarında olduğu gibi mobil platformlar etrafında yönlendirileceği beklentisine sahip.

Ve Airbnb for Work’ün iş seyahatinde olanlar için temel konaklama teklifinin ötesinde bir dizi yeni ürün ve hizmet duyurduğunu unutmamak gerekiyor.

Ayrıca, ilişkisel pazar da çok büyük ve Beekeeper “şirketler içinde dijitalleşmeye sıra geldiğinde ise unutulan neredeyse iki milyar masa başı olmayan işçinin” var olduğunu düşünüyor.

Samsung’un yeni dijitalleşmekte olan işgücü alanında yer alması, aslında maddi olmaktan ziyade ilginç. 13 milyon dolarlık yatırım turunda altı yatırımcı daha var, iki lider yatırımcı var ve bu yüzden de Samsung‘un yatırımı az; ancak, özellikle kurumsal seyahatlerde ve ağırlama ve seyahat teknolojisi alanında ortaya çıkan pek çok ortaklıkta Samsung izlemesi gereken başka bir şirket.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz