Airbus MAVERIC, 2020 Singapur Airshow’da Tanıtıldı

Airbus MAVERIC, 2020 Singapore Airshow’da hava verimliliğini artırmaya odaklanan harmanlanmış kanat gövdesi tasarımını vurgulayan yeni bir uçak türü olarak tanıtıldı.

Uçak, operasyon sırasında sürüklenmeyi azaltmak ve yakıt ekonomisini % 20 oranında artırmak için çalışacak olan, uçak gövdesi ile harmanlanmış kanatları ile karakterizedir. Bu tasarım aynı zamanda, uzun mesafeli yolculuklarda uçarken hem yolcuların hem de mürettebatın daha iyi hissetmesi için uçağın kabininin genişletilmesine izin verir.

Airbus Mühendislik Genel Müdür Yardımcısı Jean-Brice Dumont; “Airbus, ezber bozan uçak konfigürasyonlarını test ederek, potansiyel gelecek ürünler olarak potansiyellerini değerlendirebiliyor. Hizmete girişi için spesifik bir zaman çizelgesi olmamasına rağmen, bu teknolojik tanıtım aracı, havacılık endüstrisi için çevresel açıdan sürdürülebilir bir gelecek için ticari uçak mimarilerinde değişiklik yaratmada etkili olabilir” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!