Airbnb’nin Yerel Şehir Rehberi ve Turizmde Dijital Pazarlama Haberleri 0

Bu hafta Airbnb’nin yeni şehir rehberine değineceğiz.

Anlatacağımız özellik oldukça basit ve çok da kayda değer bir şey değil gibi görünse de konaklama devinin yeni dönem ticari stratejileri hakkında ipuçları veriyor. Airbnb’nin yemek , alışveriş ve gezmek için en iyi yerler hakkında topladığı geniş bilgi hazinesi, ileride yerel etkinlik rezervasyonu platformunun temel taşı olabilir.

Airbnb’nin Yeni Şehir Rehberi ve Yerel Ticarete Doğru Geçiş

Bu hafta, Airbnb platformuyla ilgili yenilenmiş mobil uygulamasını, tavsiyelere göre konaklamak isteyenleri ve mahalleleri eşleştiren ayrıca şehir rehberlerini de yine bu tavsiyelere göre oluşturan yeni eşleşme özelliğini de içeren birçok yeniliği duyurdu. Bu özellikler ilk bakışta sıradan görünse de bu gelişmeler şirketi sadece konaklama paylaşımı yapılan bir platform olmaktan çıkarıp Yelp, Lonely Planet ve TripAdvisor gibi seyahatseverlere yerel etkinlikleri ve görülmesi gereken yerleri bulmada yardımcı olan oluşumlarla direkt rekabete gireceğine dair ipuçları veriyor.

Facebook Yeni Reklam Aracı ve Kılavuzunu Yayınladı

Geçen hafta reklamcılıkla alakalı kılavuzla ilgili yaşanan kafa karışıklıklarını görmüştük. Bu hafta ise bu karışıklığı aşmak için Facebook, karışıklıkları gidermek için sponsorlu gönderilerle ilgili kuralları anlatan içerik kılavuzunu güncelledi. Ayrıca pazarlamacıların marka adlarının geçtiği kullanıcı gönderilerini öne çıkarabildiği yeni reklam aracını da yayınladı.

Rynair’in Laboratuvarına Bakış, Havayollarının Dijital İnovasyon Merkezi

JetBlue gibi birçok seyahat şirketi, girişim sermayesi fonları ve startup laboratuvarlarında deneyler yaparak şirketlerindeki inovasyonu artırmaya çalışıyor. Dijital inovasyon laboratuvarı ve startup yatırımları yapan bir diğer şirket olan Rynair’in kurduğu merkez ise kişiselleştirme, CRM ve giyilebilir teknoloji üzerinde çalışıyor.

Havayolu Şirketleri Rötarlarla İlgili İletişimi Nasıl Geliştirebilir

En az güneşin doğudan doğması ve yerçekimi kadar rötarlar da hayatın bir gerçeği olmuş durumda. Havayollarının uçuş zamanı tahminlerini daha isabetli yapmaya çalışmalarına ve bu konuda yoğun çaba harcamalarına rağmen rötarlar, hala yolcu şikayetlerinin en önemli konusu. Uzmanlara göreyse bu konunun kesin çözümü havayolları firmalarının gate ve pistle alakalı müşteri beklentilerini nasıl yönettiği ile doğru orantılı.

İngiliz Tren Operatörü Facebook Messenger Üzerinden Müşteri Servisini Geliştiriyor

Son zamanlarda mesajlaşma uygulamalarını kullanarak müşteri hizmetleri verme konusunda çok sayıda gelişme yaşandı. Ancak bu sürecin pratikte nasıl işleyeceğine dair çok az sayıda ölçülebilir veri vardı. Bu hafta ise yeni bir vaka analiziyle karşı karşıyayız. İngiliz Great Western Railway adlı şirket, Aralık 2015 ve Mart 2016 tarihleri arasında 4700 müşterisinin Facebook Messenger sayesinde sorularını ve görüşlerini ilettiğini açıkladı.

Conde Nast Traveler 2016 Oteller Listesini Snapchat’te Yayınladı

Conde Nast Traveler genç okuyucu sayısını artırmak için Snapchat’i bir çözüm yolu olarak gören seyahat sektörüyle ilgili yayıncılık yapan bir şirket. Bu hafta yayıncı şirket çokça takip edilen yıllık “Popüler Oteller Listesi”ni 24 saatlik hikaye şeklinde Snapchat üzerinden kullanıcılara sundu. Conde Nast Traveler Snapchat’te var olma çabasını son aylarda artırmış, çalışanlarını ve katkı verenlerini ödüllendirerek onlara yeni hesabı üzerinden kendi hikayelerini yayınlama imkanı vermişti.

Kapak Görseli: Airbnb Blog

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.