Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Airbnb, paylaşımlı ekonominin önemli firmalarından Luxury Retreats’i 200-300 milyon dolar arasında bir tutar karşılığında satın alıyor.

Kısa dönemde Luxury Retreats bağımsız bir oluşum olarak hizmet vermeye devam edecek. Uzun vadede ise lüks konaklama listeleri Airbnb platformuna entegre edilip ön plana çıkarılacak.

Airbnb tarafından yapılan açıklamada, Luxury Retreats‘in üçüncü parti seyahat acenteleriyle çalışmaya devam edeceği ve Airbnb ile yapılan anlaşmanın bunu değiştirmeyeceği söylendi.

Airbnb sözcüsü yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Luxury Retreats, eşsiz tekliflerini birlikte çalıştığı seyahat acenteleri aracılığıyla sunuyor ve biz de müşterilere birinci sınıf lüks konaklama deneyimi sunmak için seyahat acenteleriyle çalışmaya devam edeceğiz. Seyahat acentelerini, büyümek için önemli bir kanal olarak değerlendiriyoruz.”

Anlaşma doğrultusunda Luxury Retreats operasyon direktörü Joe Poulin, lüks konaklama seçeneklerini yönetmek için Airbnb kadrosuna dahil olacak. Poulin, Airbnb kurucu ortağı ve operasyon direktörü Brian Chesky‘e rapor vermekle sorumlu olacak. Luxury Retreats ekibi ise Montreal’de hizmet vermeye devam edecek.

Chesky yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Airbnb, her zaman dairelerdeki hava yataklarından kale ve villalara kadar ulaşan geniş bir ölçekte inanılmaz deneyim ve geziler sağlamaya odaklanmıştır.”

Joe Poulin ve ekibiyle birlikte sayısız saatler harcadık ve bu dönemde onların dünyanın görülmeye değer yerlerinde harika bir konukseverlik ve unutulmaz deneyimler sağlama konusundaki tutkusunu yakından gözlemledim. Takım olarak bizim değerlerimizi paylaşıyorlar ve daha çok gezgine hizmet vermek amacıyla onlarla çalışacak olmaktan ötürü heyecan duyuyorum.”

Luxury Retreats ekibinin harika enerjisi ve kabiliyeti misyonumuzu destekleyecek ve ulaştığımız ağı genişletecektir. Buna ek olarak önümüzdeki yıllarda ekibimizin Kanada‘da da hizmet vereceğine inanıyorum.”

250 kişilik Luxury Retreats ekibi önümüzdeki süreçte Airbnb ailesine katılacak ve gezginlere daha fazla birinci sınıf hizmetler sunmaya odaklı kalacak.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz