Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Airbnb, 2016 yılında Trips’i başlattığından beri gece hayatı bir “Deneyim” kategorisi olarak hızla büyüyor. Airbnb bu başarısıyla birlikte, “ Airbnb Konserleri” gibi yeni tutku kategorileri de oluşturdu.

Airbnb Konserleri, konukların çeşitli türlerdeki favori müzisyenleriyle kişisel olarak yakın oldukları samimi ve canlı gösterilerden oluşuyor. Bu konserler, gezginlerin ve yerel halkın genellikle bilmediği sürpriz yerlerde gerçekleştiriliyor. On yıldan uzun bir süredir şirket, uçtan uca bir seyahat şirketi olma vizyonuna inandı (hatta bir havayolu şirketi kurmak üzere bir planın duyurusunu da gerçekleştirdi). Şimdi ise, Airbnb Konserleri‘nin genişlemesiyle, müzikseverlerin kesinlikle keyif alacağı daha fazla özelliği de bünyesine katıyor.

“Deneyimler” ürününün 5000’ini 60’dan fazla destinasyonda sürdüren Airbnb’nin rezervasyonları geçtiğimiz yıl %2.500 oranında artış gösterdi. Bu yüksek taleple birlikte paylaşımlı ev şirketi, Deneyimler’i 2018 yılı sonuna kadar 1000’den fazla destinasyona genişletmeye karar verdi. En fazla rezervasyon yapılan Deneyimler’ den bazılarına ev sahipliği yapanlar sunduklarıyla 200.000 dolardan fazla kazanç sağladı.

Deneyimler’de ilk yıl yaşanan büyüme evlerdeki büyümeden 25 kat daha hızlı

Deneyim kategorisine, binden fazla kar amacı gütmeyen grupla çalışılan “Aibnb Konserleri“, “Sosyal Yemek”, “Maceralar” ve “Sosyal Etki” dahil.

Airbnb Konserler serisinin bir parçası olarak birden çok Grammy ödülü kazanan sanatçı Jonh Legend, Airbnb ile ortaklık kurdu. “A Good Night” isimli yeni single’ını tanıtan Soul şarkıcı, Airbnb ile çalışıyor ve şarkısına ilham veren Airbnb gece hayatı deneyimleri koleksiyonunun küratörlüğünü yapıyor.

John Legend’in müzik etkinliği 21 Haziran’da Los Angeles’da gerçekleşecek.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz