Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Airbnb, tüm listelerde doğrulama planlarını onayladıktan bir ay sonra, ev sahiplerini ve misafirlerini korumak için ek çaba gösterdiğini açıkladı.

Airbnb, aşırı gürültü, büyük temizlik endişeleri, ayrıca izinsiz misafirler, otopark ve sigara gibi senaryolar için “açık ve uygulanabilir bir uygulama çerçevesi” sağlayacak. Gelecek yıl halka açılması beklenen şirket, tüm “açık davet” partileri ve platformda rezervasyonu yapılan yerlerdeki etkinlikleri yasaklıyor.

İzinsiz partiler uzun süredir Airbnb evlerinde yasaktı. Yeni politika, beş kişinin öldürüldüğü bir Kalifornia Airbnb evinde yapılan son Cadılar Bayramı partisi gibi olayları önlemek için, ev sahibi tarafından onaylanmayan etkinlikleri durdurmaya çalışıyor.

Son olarak, Airbnb, belediye başkanları ve şehir yetkilileri için Airbnb’nin yeni politikalarını şirketle tartışmak için yeni bir yardım hattı başlatıyor.

Airbnb Güven Başkan Yardımcısı Margaret Richardson; “Dünya genelindeki pek çok kültürde ev paylaşımı, onurlu bir gelenek olsa da, Airbnb gibi dijital platformların yükselişi, her zamankinden daha fazla insanın ulaşabileceği bir noktaya ulaştı. Buna karşılık Airbnb, milyonlarca insanın birbirine güvenmesini sağlayacak bir çerçeve oluşturmamızı sağlamak için dünyadaki şehirlerle ve ev sahibi ve konuk topluluklarımızla işbirliği yapmaya çalıştı” dedi.

2008 yılında kurulan Airbnb, uzun bir süre önce listeleri doğrulamaktan ve daha katı misafir standartlarını birleştirmek yerine, bireysel ev kuralları hazırlamak için binlerce ev sahibine güvendi. Şirket Wall Street’e adım attığında ve el işi yaparken, ev sahiplerini, misafirleri ve toplulukları korumak için politikasında ilave güncellemeler görmeyi bekleyebiliriz.

Geçen ayın başlarında Airbnb fotoğrafların, adreslerin, listeleme detaylarının, temizliğin, emniyetin ve temel ev eşyalarının doğruluğu için teyit yapılacağını söyledi. Airbnb CEO’su Brian Chesky, geçtiğimiz ay şirket genelinde bir e-posta ile 15 Aralık 2020 tarihine kadar bütün mülkler şirketin yeni standartları karşılaşmak üzere “açıkça sınıflandırılacak” dedi. Bu aydan itibaren, Airbnb yeni doğruluk standartlarını karşılamayan kiralamalar yapan konuklara yeniden rezervasyon yaptıracak veya iade gerçekleştirecek.

Geçtiğimiz ay şirket ayrıca konukların herhangi bir yerden gerçek bir Airbnb çalışanına erişebilmeleri için 7/24 Komşu Yardım Hattı başlatmayı planladıklarını belirtti. Şirket, gelecek yıl hizmeti tamamen sunacak.

Richardson, emekli polis komiseri ve Başkan Obama’nın 21. Yüzyıl Polislik Timi Eşbaşkanı olan Charles Ramsey’nin yanı sıra ABD’ye Yönelik Toplum Odaklı Polislik Hizmetleri’nin eski yöneticisi Ronald Davis’le birlikte yukarıdaki değişiklikleri geliştirdi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz