Airbnb & Apple TV ile Artık Seyahat Planı Yapmak Daha Eğlenceli

Uluslararası konaklama bulma hizmeti sunan Airbnb, geçtiğimiz günlerde Apple TV üzerinden erişilebilen yeni uygulamasının tanıtım lansmanını yaptı. 

Aynı gün Apple tarafından yapılan Apple Pencil ve Iphone 6S ve 6S Plus lansmanı yanında bir televizyon uygulaması her ne kadar diğerleri kadar ön plana çıkamıyor olsa da Airbnb bu yeni uygulamasıyla oldukça ilginç ve eğlenceli bir işe imza attı. Airbnb’ye göre seyahat planlamaları artık çok daha sosyal ve eğlenceli olacak.

airbnb_tvlisting (1)

Airbnb mühendislerinden Scott Raymond tarafından şirketin blogunda yayımlanan paylaşımda aynı zamanda şirketin temel amaçlarından biri de yer alıyor: “En iyi seyahat paylaşılan seyahattir”.

Şirketin neden çok daha eğlenceli içerikli bir seyahat planlama yaklaşımı üretmek istediği ise şu şekilde açıklanıyor: “Seyahat planlama kimi zaman otel bulabilmek için onlarca sitede vakit kaybı ve yanlış içerikli verilere ulaşmaya sebep olabiliyor; ama bu uygulama ile seyahati planlamak, seyahatin kendisinden bile eğlenceli hale geliyor”.

Uygulamanın önizlemesi incelendiğinde merak uyandıran görsellere yazılı içerikten daha fazla ağırlık verilerek benzer kiralama sitelerinden farklı bir arayüz oluşturulmaya çalışıldığı dikkat çekiyor. Daha geniş bir ekranda daha fazla seçenek ile arama yapma şansı da şirkete göre, insanların uygulama üzerinde daha fazla vakit geçirmek istemesini sağlıyor. Ayrıca ‘istek listesi’ndeki bilgiler Iphone ve Ipad aygıtlarına istendiği taktirde otomatik olarak aktarılabiliyor.

Airbnb uygulaması yeni Apple TV ile yakında hizmet vermeye başlayacak.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!