Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Atatürk Havalimanı’nda slot verilmediği için mecburen Sabiha Gökçen Havalimanı’na giden Air Serbia Havayolları, 1 Ağustos tarihinden itibaren Belgrad-İstanbul uçuşlarını tekrar Yeşilköy’den yapacak. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yeterli doluluk oranına ulaşılamadığı için memnun olmayan şirket, filosunu yeni uçaklarla güçlendirerek haftanın 7 günü karşılıklı uçuş yapacak.

Air Serbia A320-200 YU-APH (13)(Ldg) ZRH (ADH)(46)-M

Air Serbia yeniden Atatürk Havalimanı’na dönüyor 

Türkiye’de İstanbul Atatürk Havalimanı’na uçan ancak yeniden yapılanma çalışmaları çerevesinde 27 Ekim 2013 tarihinde uçuşlarını Sabiha Gökçen Havalimanı’na kaydıran Sırbistan’ın milli havayolu Air Serbia, 1 Ağustos tarihinden itibaren tekrar İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan uçmaya başlayacak. 

Air Serbia’dan yapılan açıklamada Sırbistan ve Türk sivil havacılık otoritelerinin uçuşların yeniden Atatürk Havalimanı’ndan yapılması konusunda anlaşmaya varıldığı bildirildi. Buna göre Air Serbia, Belgrad-İstanbul uçuşlarını haftanın 7 günü gerçekleştirecek ve uçuşlar Airbus A319 tipi uçaklarla yapılacak. Belgrad’dan İstanbul’a uçuşlar Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri saat 12.15’de, Salı, Perşembe ve Cumartesi günü ise saat 13.05’te yapılacak. İstanbul’dan Belgrad’a uçuşlar ise Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri saat 15.40’ta, Salı, Perşembe ve Cumartesi günü ise 16.30’da gerçekleştirilecek. 

Atatürk Havalimanı için kış dönemi  haftanın 4 günü yaz döneminde ise 5 slotu bulunan şirkete geçen yıl Atatürk Havalimanı’ndan sadece gece uçuşları için slot verilince Air Serbia, mecburen Sabiha Gökçen Havalimanı’nın yolunu tutmuştu.

Air Serbia, yeni uçak yatırımı yaparak filosundaki 6 adet Boeing 737-300 ve 5 adet ATR 72`ye ilave olarak 6 adet Airbus A319 ve bir adet Airbus A320 satın almıştı.  Havayolu tarifeli seferlerini Airbus’larla turistik charter seferlerini ise Boeing´lerle gerçekleştiriyor.

Kaynak: Finans Gündem

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz