Air France ve KLM Havayolları 2020’ye Kadar Ortaklığa Devam Edecek. 0

Air France ve KLM Hava Yolları dijital ve veri geliştirme konusunda 2020 yılında kadar en az 200 milyon euro değerinde yatırım yapmayı ve daha iyi veri kullanımını öncelik haline getirmeyi planlıyor.

İkili, 2015’ten beri büyük bir veri platformuna sahip olduklarını ve geçen sene tüm müşteri veri kaynaklarına erişip müşteriler hakkında genel bir bilgi sahibi olduklarını ve böylelikle kişiselleştirilmiş hizmetler sunduklarını söyledi.

Şirketlerin 2016 finansal sonuçlarının açıklandığı sunumda, CEO Jean-Marc Janaillac AirFrance Havayolları ile KLM Havayolları birlikteliğinin, kişiselleştirilmiş teklifler sunmak için online ve offline olarak müşteri verileri toplayan az sayıdaki şirketten biri olduğunu belirtti.

Grup yaptığı açıklamada dijitale ve veriye yaptıkları yatırımı 2013 yılından itibaren her sene %15 oranında artırdıklarını ve bu yatırımın geçen sene 55 milyon dolara ulaştığını açıkladı.

İkili, bu senenin aynı döneminde 200 milyon euro değerinde ek gelir kazanmayı umuyor.

CEO Janaillac yaptığı açıklamada bunu şöyle yorumladı: “Bu yatırım bizim önceliğimiz ve aynı zamanda gelirimiz açısından oldukça önemli olacak çünkü müşterilerle ilgili kişisel bağlantı kurabilmek bize ek olarak 200 milyon euro gelir sağlayacaktır.”
Ideaworks ve Cartrawler’ın son ek gelir raporu, iki havayolu şirketinin de 2016’da ek olarak 67.6 milyar dolar kazanç elde ettiğini belirtti.

Janaillac, dijital büyümeyi devam ettirmek için dağıtım kanallarını yeniden düzenleme konusunda sorulan bir soruya yanıt olarak, havayollarının yolcuları şu anda global dağıtım kanalları(GDS) aracılığıyla olduğu gibi farklı bir şekilde işleme almak istediğini ve IATA’nın NDC standardı üzerinde çalıştığını söyledi.

İkili, 2016’da online satışlarda 5 milyar Euro elde ettiklerini ve yıllık ortalama % 7’lik bir artış kaydettiğini belirtti.
Grubun başarmayı düşündüğü hedefler arasında, yolcuların %56’sının mobil üzerinden etkileşime geçmesi ve biletlerin üçte birinin AF.com ve klm.com üzerinden satılması bulunuyor.

Air France ve KLM HavaYolları, yıl boyunca 1.049 milyar Euro işletme geliri kaydetti. Grubun taşıdığı yolcu sayısı ise bir önceki yıla göre %4 artışla 93.4 milyon kişiye ulaştı.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe