Air France Alakart Menüsüne Yeni Sağlıklı Yemekler Ekliyor 0

Air France, premium ekonomi ve ekonomi sınıfına, yolcuların 1 Nisan’dan itibaren şimdiden rezervasyon yaptırabilecekleri, Paris’ten kalkan uzun mesafeli uçuşlar için alakart menüsüne yeni “Sağlıklı” yemek seçenekleri ekliyor.

Bu sağlıklı yemekler, yolcuların uçuşlarında sunulan ücretsiz yemeğe alternatif olarak ön seçim yapabilecekleri altı alakart menüden birini oluşturacak. Ancak, 21 € (24,3 ABD Doları) veya 7,000 Flying Blue mil olarak ek ücrete tabi olacak. Air France’ın alakart alternatif öğünlerinin tümü, 12 € (13,9 ABD Doları) ve 28 € (32,3 ABD Doları) arasında veya 4,000 ila 8,500 mil tutarındaki Flying Blue mil arasında ek ücrete tabi olacak.

Bu ek ücret karşılığında yolculara ilkbahar / yaz ve sonbahar / kış mevsimi için değişen menülerle bir başlangıç, ana yemek, peynir tabağı ve tatlı servisi yapılacak.

Nisan ayından Eylül ayına kadar menü:

Başlangıç: Kinoa salatası ve baharat, turp turşusu ve zeytinyağlı yeşil kuşkonmaz uçları ile tatlandırılmış yumuşak beyaz peynir ikilisi
Ana yemek: Kekik ve biberiye ile ızgara tavuk, sos vierge ve karışık yeşil sebze
Peynir: Kabak çekirdekli kül kaplı keçi peyniri
Tatlı: Bourbon vanilya panna cotta, çilek, kırmızı meyve ve limon tartarı

Ekim 2019’dan Mart 2020’ye kadar, menü aşağıdakileri içerecek şekilde değişecektir:

Başlangıç: Balsamik sirkeli, kuşbaşı kereviz ve havuç, kırmızı soğan ve limon kabuğu rendesi turşusu ile mercimek salatası
Ana Yemek : Mandalina sosunda pollack, havuç ve brokoli mousse
Peynir: Taze keçi peyniri, kepekli hardal ve ballı yeşili salata sosu
Tatlı: Süzme peynir üzerine portakal çiçeği ve bal ile pişmiş armut, kurutulmuş yaban mersini ve öğütülmüş speculoos bisküvi

Yolcular, uçuşlarını planladıkları kalkış saatinden 90 gün ila 24 saat öncesine kadar “Rezervasyonumu yönet” seçeneği altında çevrimiçi olarak önceden rezervasyon yaptırabilirler.

Ne yazık ki, yeni menü sadece Paris’ten yapılacak olan uzun mesafeli uçuşlarda geçerli olacak; bu seferler, toplam altı alakart menü seçeneğine sahip olacak.

Fransız Denizaşırı kısımlar, ABD, Kanada, Afrika ve Asya dahil olmak üzere diğer yerlerden uçan yolcular sadece üç alternatif alakart yemek seçeneğine sahip olacaklar: Okyanus, Gelenek ve İtalya menüleri.

Geçen ay Air France, Paris’ten yapılan uzun mesafeli uçuşlar için ticari ve birinci sınıf menülerinin detaylarını yayınlamıştı. Havayolu, üç ayda bir değişecek olan menülerini tasarlamak üzere Michelin yıldızlı yedi şefle ortaklık kurmuştu.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.