Air Astana, Düşük Maliyetli Havayolu Markası FlyArystan’ı Tanıttı. 0

Kazakistan’ın bayrak taşıyıcı havayolu Air Astana, 2019’un ilk yarısında düşük maliyetli havayolu şirketi FlyArystan’ın operasyonlarına başlayacağını duyurdu.

Tamamı 180 koltuktan oluşan ekonomi sınıfı Airbus A320 tipi uçaklarla işletecek marka Easyjet, Indigo, Cebu Pacific ve Air Asia gibi çok başarılı havayollarının örneklerini izleyerek klasik bir LCC modeli ile çalışacak. Başlangıçta 4 adet uçak ile başlayacak şirket 2022’ye kadar en az 15 uçağa yükseltmeyi planlıyor.

Air Astana‘nın Başkan ve CEO’su Peter Foster “FlyArystan çok ciddi düşünce ve iç iş planlamasının bir sonucudur, hızla değişen yerel ve bölgesel havayolu iş ortamının bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Air Astana’nın orta ve uzun vadeli beklentileri için iyi olacak ve umuyoruz ki, Kazakistan’a seyahat eden herkese ,iç ve bölgesel hatlarda önemli ölçüde daha ucuz olan uçaklardan yararlanmak çok hoş gelecek ”dedi.

FlyArystan‘ın Türkiye pazarında da faailiyete başlaması ve uzakdoğu için bizlere büyük bir alternatif olmasını umuyoruz.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.