Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dünyanın önemli seyahat veri kooperatifi ve önde gelen gezgin istihbaratı sağlayıcısı olan ADARA, seyahat markaları için tüketici kimliklerinin oynadığı rolün gittikçe kritik hale gelmesi dolayısıyla önemli bir rapor yayımladı.

‘Kimlik Verileri: Müşteri Analizleri için Daha Akıllı BirYol’ başlıklı rehber, pazarlamacıların etkili bir kimlik stratejisini anlamalarına, planlamalarına ve uygulamalarına yardımcı olacak öneriler sunuyor.

ADARA baş teknoloji sorumlusu Charles Mi; “Üçüncü taraf veri kullanımı düzenleme ve tarayıcı politikası değişiklikleriyle daha kısıtlı hale geldikçe, kimlik, akıllı çok kanallı pazarlamayı yapılandırmak ve sunmak için bir sonraki veri yaklaşımı olarak hizmet ederken, aynı zamanda birinci ve ikinci taraf kullanarak müşteri öngörü ve analizlerini koruyor” dedi.

Rapor, kimliği ‘bir şirketin izinlere ve veri düzenleme uyumluluğuna bağlı olarak gerçek veya anonim olarak birisini tanımasına izin veren bir kimlik doğrulama’ olarak tanımlıyor. Benzersiz bir kimlik belirteç kavramı, pazarlamacılar arasında verileri toplamak ve düzenlemek için kimlik kullanma yönünde daha büyük bir hareketin bir parçası.

Seyahat pazarlamacılarının veri stratejileri ile proaktif ve esnek olmaları gerekmekte. Mevcut pazarda, seyahat markaları gizlilik uyumlu kalırken kampanya performanslarını ve veri kalitelerini artırmak istiyor. Bu rapor, markaların dahili çok kanallı pazarlama oluşturmalarına ve iş ortaklarıyla uyumlu veri işbirliğine yardımcı olabilecek sağlam bir kimlik stratejisi oluşturmak için en iyi uygulamaları paylaşıyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz