Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bulunduğunuz konuma en yakın turları ve mekanları listeleyen Viator seyahat acenteleri için bir rezervasyon platformu hazırladı.

Dünya çapındaki ajanslar 70.000’den fazla tur ve ilgi çekici mekanları rezerve ederek yüzde 8 komisyon kazanabilir!

Bir ajans, müşteri için platform aracılığıyla bir satın alma işlemi gerçekleştirdiğinde ortaya çıkan belgeler işlemin Viator üzerinden yapıldığını açıkça ortaya koymaktadır.

Viator rezervasyon sırasında acenteden ödeme toplamak da dahil olmak üzere tüm kredi kartı işlemlerini ve müşteri desteğini üstlenir. Bir acente tarafından yapılan herhangi bir rezervasyon, seyahati izleyen ay içinde acenteye komisyonunu kazanır.

Bunun için ise, ev sahibi ve bağımsız ajanların yapması gereken tek şey platforma kaydolmak. Onaylandıktan sonra işlemler başlatılabilecek. Üstelik kaydolmak ücretsiz!

Viator “düşük fiyat garantisi” veriyor. Eğer acente veya tüketici başka yerlerde aynı bir etkinlik için daha düşük bir fiyat bulursa, Viator farkı iade ediyor.

Şirket, Ağustos ayından beri platformu test ettiğini ve “binlerce” aracıdan gelen geri bildirimlerin olumlu olduğunu söyledi.

Viator, seyahat acenteleri için doğrudan, komisyonlu rezervasyon hizmeti sunmak için tur operatörlerinin ve tüketici kitlesinin ilk büyük katılımcısı. Rakipleri arasında PlacePass ve GetYourGuide yer alıyor.

Bu arada Airbnb, “deneyim” dediği turların ve faaliyetlerin pazarlamasını genişletiyor.

Viator, stratejisinin bir parçası olarak Amadeus gibi şirketler de dahil olmak üzere çeşitli üçüncü taraf dağıtım ortaklarıyla birlikte çalışıyor. Örneğin, 2015’ten itibaren Amadeus, CheckMyTrip mobil uygulaması vasıtasıyla Viator ürünleri ile gezginleri ikna etmeye çalıştı. Ingresso ise, İngiltere’de bulunan bir seyahat teknoloji pazarı olan Travelport tarafından işletilen sistemi kullanan acentelere Viator tur ürününün çapraz satışını sağladı.

Yine de büyük resme bakılacak olursa, küresel dağıtım sistemleri, aktiviteleri ajanlara içeriğin anında rezervasyon yapılabilir olduğundan emin olma zorluklarından ötürü dağıtmıyor.

Bir Viator sözcüsü: Viator ürünlerinin rezerve etmek, acenteler için müşterilere hizmet etmenin en verimli ve en kârlı yoludur” diye belirtti.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz