Accor ve Dubai Developments, Rixos Dubai Hotel & Suites Jewel Of The Creek ile Ortaklığı Büyütüyor

Grup, AHIC 2020 sırasında Dubai’de yakında lüks Rixos oteli olan “Jewel of the Creek”i açmak için anlaşma imzaladı.

Dünya lideri ve geniş çaplı bir ağırlama grubu olan Accor, dinlenme , eğlence, spor ve yiyecek ve içeceğe odaklanan tamamen entegre bir Rixos şehir tesisi ile Dubai, BAE’de yakında açılacak olan Jewel of the Creek ana planına ortak oluyor.

Bu yılın başlarında Accor, Mövenpick Grand Al Bustan ve Swissôtel ve Swissôtel Living Al Murooj olmak üzere iki mülkü yönetmek için Dubai Developments ile stratejik ortaklığını duyurdu; Yakında ise Jewel of the Creek, bir yıldan kısa bir süre içinde imzalanan üçüncü anlaşma olacak.

Yeni Rixos mülkü, Dubai Uluslararası Havaalanı’nın yakınında, Deira’nın Port Saeed bölgesinde 1 milyon metrekarelik karma kullanımlı bir proje olan Jewel of the Creek’de yer alacak. Projenin, ana şehir alanına 7’den fazla tünel ve yaklaşık 7.000 park yeri ile bağlanan konut, ticaret, ağırlama, spor, eğlence rekreasyon ve marina bileşenlerini içeren canlı bir şehir merkezine sahip konumu bir destinasyona dönüştürmesi bekleniyor. Buna ek olarak, çok sayıda perakende ve yiyecek-içecek satış noktası ve 80 yataklı bir marina sunan su kenarındaki gezinti yeri ile lüks havuzlar, kapsamlı peyzaj ve su özellikleri gibi çok çeşitli benzersiz dış mekan özellikleri sunacaktır.

Accor Ortadoğu ve Doğu Afrika CEO’su Mark Willis; “Yakın zamandaki Bur Dubai ve Deira bölgelerinde, büyük çaplı iyileştirmeler ve yeniden geliştirme girişimleriyle tanık olunan son gelişmenin, çevreyi daha da yükseltmesi ve ilgili bölgelerdeki mevcut oteller için inanılmaz derecede faydalı olması bekleniyor. Dubai’deki en büyük otel işletmecisiyiz ve Dubai Developments ile ortaklığımız, turizmi stratejik olarak geliştirmek ve Dubai’deki günümüz gezginlerinin taleplerini karşılamak için ortak hedefimizin altını çiziyor” dedi.

Dubai’nin Downtown Dubai, Dubai Mall ve daha fazlası dahil olmak üzere Dubai’nin başlıca, modern cazibe merkezlerinden bazılarına erişim kolaylığı ile birleşen projenin stratejik konumu, tatil amacı ile ziyarette bulunan konuklar için ideal bir destinasyon sağlıyor.

Dubai Developments Genel Müdürü HE Eng Essa Al Maidoor; “Bu projeyi Jewel of the Creek’teki gelişimde“ Mücevher”olarak görüyoruz. Ayrıntılı ve stratejik iyileştirme planımız tamamlandığında proje, getirilecek tüm unsurları sunacaktır. Dubai Creek bölgesine daha geniş bir hedef kitleye hitap edecek ve kendisini rakiplerinden büyük ölçüde ayıracak gerçek bir Rixos ürünü” dedi.

Konuk odalarının yanı sıra Rixos’ta çeşitli yiyecek ve içecek mekanları, büyük bir konferans merkezi (3.000 m2), ticari bir bölge, kapalı ve açık spor tesisleri ve fitness merkezi, bir sağlıklı yaşam merkezi, bir sonsuzluk havuzu, bir eğlence ve gösteri alanı, sahil şeridi, çocuklar ve gençlere yönelik tesisler bulunacak. Proje tamamlandığında 770 otel odası ve süit sunacak.

Accor Orta Doğu ve Afrika CEO’su Mark Willis; “BAE’deki Rixos markasının varlığını artırırken, bu yeni mülkü Dubai’ye tanıtmaktan çok memnunuz. Bu devrim niteliğindeki projenin, Deira’nın Port Saeed bölgesini konut, ticaret, konaklama, spor ve eğlence bileşenlerinin bulunduğu canlı bir şehir merkezine sahip bir destinasyona dönüştürmesi bekleniyor” dedi.

Tesislerin Dubai Uluslararası Havaalanı’na yakınlığı ve Bur Dubai’nin Port Rashid, Souq Kabeer ve Büyükelçilik Bölgesi gibi bazı önemli ticari bölgeleri de kurumsal ve hükümet kesimlerinin çekişini kolaylaştıracaktır.

Grup şu anda BAE’de Rixos Premium Dubai JBR, Rixos Dubai the Palm Hotel & Suites, Rixos Saadiyat Island Abu Dabi ve Ras Al Khaima’daki Rixos Bab Al Bahr dahil olmak üzere 4 Rixos tesisi işletiyor.

Rixos Jewel of the Creek, Accor’un BAE’deki ayak izini, çeşitlendirilmiş marka portföyünde 29 projeyle (7,900 anahtar) daha güçlü 65 mülke (17,979 anahtar) genişletecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Create your own Event group.

Get subscribed today!