Accor Ev Paylaşımı Sektöründe Varlığını Arttırıyor

AccorHotels, Onefinestay markasına yönelik tehdit oluşturan Airbnb ve diğer çevrimiçi rezervasyon hizmetlerine karşılık yeni alım satımlar yaparak ev paylaşımı sektöründeki varlığını arttırıyor.

Oda numaralarılarına göre, Avrupa’nın en büyük otel yöneticisi olan Accor, İngiltere’de bulunan lüks ev kiralama sitesi Onefinestay’i geçtiğimiz yıl 148 milyon avro değerine kadar çıkan bir antlaşma ile satın aldı.

Konaklama sektöründeki Fransız devi Squarebreak’i tamemen satın alırken, Fransa ev kiralamasında %49’luk hisseye sahip olduğu bir şirket kurdu. Anlaşma fiyatı ise açıklanmadı.

Accor, ayrıca şubat ayında lüks villalar kiralamak için komisyoncu diğer bir deyişle broker olarak görev yapan ABD grubu Treval Keys’i satın almıştı.

Bu üç ev paylaşım grubu, Onefinestay markası altında birleşerek teklif edilen kira sayısının 2.500’den 10.000’e çıkarılması sağlanacak.

Onefinestay’ın kurucu ortağı Evan Frank uzun süredir Accor yöneticisi olarak görevini sürdüren Javier Cedillo Espin’in başkanlığına atandı.

Cedilo Espin, Financial Times’a verdiği bir demeçte bunun aslında Onefinestay’ı küreselleştirmek olduğunu söyledi.

Çok daha hızlı büyümek ve bu entegrasyonu sürdürmek için önümüzdeki ay daha odaklanmış bir şekilde çalışacaklarını, bu üç şirketin bir araya gelmesi ve uzmanlığın gerçekleşmesi için büyüme ve genişlemeyi sağlayacak sağlam temellere sahip olduklarını da sözlerine ekledi.

Cedilo ayrıca liderlik konumlarını sağlamlaştırmadaki bu yeni adım ile birlikte, Onefinestay’ın artık marka mükemmelliğini, geniş olduğu kadar birbirini de tamamlayan teklifi ve dağıtım etkinliklerinin tümünü birleştirecek sağlam bir platforma sahip olduğunu vurguladı.

“Sosyal baglantılarımıza küresel kalkınma potansiyeli oluşturacak olması sebebiyle oldukça heyecanlıyız. Konuklarımız her zaman profesyonel misafirperverliğin ve ilgili personel deneyiminin keyfini sürebildikleri daha fazla yer talep ediyorlar. Bu talebin karşılanacağı adres ise bahsi geçen üç firmanın entegrasyonu.”

Yeni birleşmiş bir grup karsız olacaktır ancak kar zarar dengesinin 2019’a kadar korunması amaçlanmaktadır.

Kasım ayında, Expedia bir Airbnb rakibinden HomeAway’i yaklaşık 4 milyon dolarlık bir anlaşma ile satın aldı.

AccorHotels CEO’su Sebastien Bazin, otel endüstrisinin cevap vermesi gerektiğini ve işinin %30’unun bes yıl için otel odaları dışındaki gelir akışından geleceğini belirtti.

Bu arada grup, Dubai’deki üst sınıf Swissotel ve Swissotel Living markalarının altında 428 oda 192 apartman dairesinde bir mülkü yeniden markalaştıracak.

Otel ve daireler, Swissotel ve Swissotel Living için yenileme çalışmalarının ilk aşaması tamamlanıncaya kadar AccordHotels tarafından yönetilecektir.

Deira’da yer alan tesis, Al Ghurair Center alışverişine erişim sağlamaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!