Zumata, Otel Arama Sonuçlarını İyileştirmek için IBM Watson’la Anlaştı. 0

Turizm teknolojileri sağlayıcısı Zumata, seyahat aramalarında yeni yöntemlerin bulunması ihtiyacına el atan son şirket oldu.

Singapur merkezli şirket, üçüncü parti web sitelerine kişiselleştirilmiş otel tavsiyeleri sunabilme olanağı sağlayan bilişsel teknoloji IBM Watson ile birlikte çalışma kararı aldı.

Örneğin, “Sidney Opera Binası’nı gören, kapalı havuzu olan ve ücretsiz Wifi hizmeti sunan bir otel arıyorum.” gibi bir isteğinize karşı sosyal medyadan size otel ile alakalı görüş, duygu ve düşüncelere göre sonuç listesi sunan bir platforma ulaşmanız artık mümkün.

Zumata’nın platformu, zamanla yeni şeyler öğreniyor ve rezervasyon alarak gelecekte sunacağı sonuçları yeniden düzenliyor.

Bu sistem hem şirketin internet sitesinde hem de Facebook Messenger gibi mobil ve masaüstü uygulamalarda çalışabiliyor.

IBM Watson API’leri son olarak AlchemyLanguage, Visual Recognition ve Retrieve & Rank gibi işbirliğinin yoğun olduğu çalışmalarda kullanıldı.

Zumata’da Etihad ve Wayblazer gibi Watson’ın fonksiyonel yapısını seven ve değerlendiren şirketler birisi olmuş gibi gözüküyor.

Zumata’nın iş geliştirme ve stratejik ortaklıklar direktörü Robert Meza’ya göre:

“Tüketiciler onlara seçenekler sunmamızı istiyorlar. Ne yedikleri olsun,  boş zamanlarını nasıl geçirecekleri olsun ya da nereye seyahat edecekleri olsun, daha fazla seçenek sunulmasını bekliyorlar. Seyahat sitelerinin, çok geniş bir spektrumda ihtiyaç ve tercihlere cevap verecek şekilde envanter hazırlamayı öğrenmesi gerekiyor.”

“Hızlı bir şekilde yüksek derecede konuyla ilgili ve kişiselleştirilmiş sonuçlar sunabilen bir internet sitesi, daha genel arama sonuçları sunan sitelere karşı gözle görülür bir avantaj elde edecektir.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.