Zozi, Müzeler ve Etkinlikler için Biletleme Özelliğini de Sistemine Ekledi 0

Yazılım tedarikçisi Zozi, deneyim pazarına; etkinlikler, müzeler, çekim merkezleri ve festival biletlemeleri için rezervasyon ve dağıtım araçları getirmenin, büyüme ve daha yüksek kullanım oranlarıyla ilgili olarak işe yarayabileceğini düşünüyor.

San Francisco merkezli bu yeni işletme; rezervasyon, satın alma ve ödeme yapılabilen biletleme fonksiyonunu Zozi Advance adı altında bulut tabanlı platformuna ekledi. Bu fonksiyon Android ve iOS mobil uygulaması aracılığıyla da kullanıma uygun.

Şirket kurucusu ve CEO’su T.J. Sassani; “işletmenin, tahmini olarak 200 milyar dolarlık deneyim ekonomisinden istifade edeceğini, Zappos.com için yapılan testte şirketin başarısını kanıtladığını; Bay to Breakers için ( San Francisco’ da yapılan yıllık koşu organizasyonu) 50.000’den fazla koşucu ve yürüyüşçünün sisteme giriş yaptığını” söyledi.

Zozi; etkinlikler, çekim merkezleri için tarama, bilet satışı ve ziyaretçiler için ödeme seçenekleri, mobil bilet ve değişikliklerini sağlayan tek şirket değil, diğer başka bir örnek ise Hollandalı Tiquets, bir çekim merkezinin biletleme sistemine ya da tedarikçilerin listelerine kendi envanter sistemini kullanarak bağlanabiliyor.

Tiqets; “ Dubai’de bulunan Burç Halife gibi çekim merkezlerine son dakika biletleri için aşırı talep olduğunun görüldüğünü ( ki bu boşluk elbette ki mobil girişlere elverişli olarak kısa zamanda doldurulmalı ) belirtti.

İtalya merkezli Musement’ da çağımızda boşluğu doldurmak amacıyla mekanlar için son dakika rezervasyonlarının mobile adapte edilmesine yardımcı oldu ve ilgili çekti.

Montly; “Zozi, Tiqets, Musement ve diğer şirketler tur ve aktiviteleri harmanlama üzerine durabilirler ki; bu da sadece ara sıra yapılan eğlence amaçlı geziler esnasında satın alınan şeyler, yerel ve bölgesel destinasyonlardaki etkinlikler ve çekim merkezleri için mobil biletleme ise insanların kullanabileceği bir şey” yorumunu yaptı.

Bir mobil uygulamanın tekrar kullanım potansiyeli dramatik bir şekilde artış gösteriyor. Diyelim ki Square’in sunduğu gibi bir ödeme sistemi sunuyorsunuz; fakat bu gibi sistemlerde tehlike yerleşik mekanlar için olduğundan daha fazla. Bu anlamda, satıcının iş akışı ve yazılım programlarının entegrasyonuna odaklanılabilir.

Zozi’nin yapmış olduğu açıklamaya göre;” kurulmuş olduğu 2008 yılından bugüne kadar neredeyse 6 milyon müşteri, tur ve diğer aktivitelerin rezervasyonu için Zozi’yi kullanıyor. Zozi, gezginlerin her birkaç saniyede bir binlerce tedarikçiyle bağlantıya geçmesini sağlıyor.”

Diğer yeni bir haber ise; Zozi’nin iOS ve Android uygulaması artık Emv (Europay, Mastercard ve Visa) için uyumlu hale getirildi ve mobil ödemeler için kabul ediliyor.

Şirket, Virgin Grup kurucusu Richard Branson’ın ve Pritzker Vlock Girişim’in de dahil olduğu yatırımcılardan aldığı yatırımlarla değerini 51.3 milyon dolara yükseltti.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe