Yoğun Olmayan Sezonlar için Online Otel Pazarlama Çözümleri 0

Etkileyici sonuçlar elde etmek için, bir sonraki sezon-dışı pazarlama kampanyanızı hazırlarken bu tavsiyeleri göz önünde bulundurun.

Birçok otel her yıl çeşitli ülkelerden gezgini oda ve suitlerine çeken büyüleyici ve arzu edilir bir konuma sahiptir, ancak acı gerçek şu ki; birçok popüler lokasyonun hem yoğun hem ölü sezonu mutlaka vardır.

Otelinizin doluluk oranının yıl boyu mümkün olduğunca fazla olmasını arzu edebilirsiniz, bu gayet anlaşılabilir bir durum. Bu nedenle, yılın yoğun olmadığı dönemlerinde otelinizi nasıl pazarlayabileceğinizi de merak ediyor olabilirsiniz.

Aşağıda her sezonda otelinize olan ilgiyi arttırmak için uygulamayı düşünebileceğiniz birkaç online otel pazarlama stratejisi bulunuyor.

Dikkat Çekici İçerik Oluşturun

Birçok insan gideceği yere karar vermeden önce daha çok şey öğrenmek için seyahat destinasyonları ile ilgili birçok insan efsanevi hikaye okur. Bazı insanlar popüler mekanlardaki yoğunluk azaldığı için ya da mevcut daha hesaplı teklifler nedeniyle sezon dışında seyahat etmeyi tercih eder.

Bu nedenle, varış yerinizi sezon dışında da talep edilebilir kılmanız gerekmektedir. En iyi otel pazarlama kampanyaları otelin web sitesine ziyaretçi çeken blogları ya da site dışı makaleleri içerir.

Örneğin; Koh Samui’de bir plaj yeri olan Beach Republic tarafından yayımlanan şu gönderiye bakın “Koh Samui’de yağmurlu bir günde ne yapmalı/ kapalı alan aktiviteleri”. Koh Samui’de düğünler asıl tatil sezonunda popüler olduğundan, diğer sezonlarda Samui plaj düğünü rezervasyonları azalmaktadır.

İşletmenizde düğün organizasyonu yapmak için yağış sezonu ideal olmayabilir ancak otel pazarlamanızı yağmurlu günlerde düğün ve resepsiyon yerlerine alternatif olabilecek bazı kapalı alanlara odaklayabilirsiniz.

Yerli Halka Satış ve İndirim Sunun

Resim ve videolara büyük ölçüde başvurabilirsiniz.

Otelinizi yerlilere ya da yabancılara nasıl pazarlamayı tercih ederseniz edin, onlara otelinizde kalmayı tercih ettikleri zaman zevk alabilecekleri şeylerin resmini etkileyici şekilde çizmeniz gerekmektedir. Kelimeler harikadır ancak bir resim zihinlerde kolayca kalıcı bir izlenim bırakabilir.

Resim ve videolar, müşterilerinizin işletmenizde dinlenirken kendilerini hayal etmelerini kolaylaştıracaktır. Bu nedenle bloglar, makaleler, sosyal medya pazarlamacılığı ve daha fazlası potansiyel konuklar için ilgi çekici resimler oluşturan grafik görüntüler içermelidir.

Son Dakika Yolcularına Odaklanın

Bir oteli sezon dışında pazarlamak için, son dakika müşterisine odaklanmak akıllıca bir hareket olacaktır. İnsanları büyük oranlardan ve derhal erişebilirlikten faydalanmaya teşvik edin. Gelecek haftalarda otelinizin yakınlarında gerçekleşecek olan festivallerden ve diğer etkinliklerden bahsedin.

Son dakika tatil planlamasını kolay hale getiren özel paketleri bir araya getirin. Direkt email kampanyası ya da bir sosyal medya kampanyası potansiyel gezginlere özel indirimlerinizi ulaştırmak için düşük maliyetli bir yol olabilir.

Tatil Seyahati Düşünün

Çoğu insan (resmi, dini) tatil günlerinde yoğun olmayan sezonlarda seyahat edecektir. Bu da, tatilcilerin tatillerini otelinizde rahatlayarak geleneksel olmayan şekilde nasıl geçirebileceklerini açıklayarak ya da resmederek tatil seyahat sezonundan faydalanmanız anlamına gelir.

Tatil sezonunda keşfedebilecekleri otelinize yakın cazibe merkezleri ve restoranlar hakkında detayları paylaşın ve geleneksel tatil deneyimine tercih edilebilecek bir alternatif resmedin.

En iyi otel pazarlama kampanyaları belli seyahat gruplarını farklı şekilde hareket etmeye teşvik edenlerdir. Yılın bu zamanlarında uzun-vade plancılarını çekemeyebilirsiniz ancak yerel halkı, özel fırsatlar arayanları ve geleneksel olmayan tatil deneyimi arzu edenlerin ilgisini çekebilirsiniz.

Kaynak ve Görsel: AreMorch

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe