Yerli Otel Mobil Uygulama Çözümü WeBee 10 Ülkede Faaliyete Başladı 0

1999 yılında kurulan ve Türkiye’nin mobil odaklı ilk şirketlerinden olan Done, Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’ındaki ofisinde otellere yönelik geliştirdiği %100 yerli WeBee isimli çözüm ile otel misafirlerinin tüm taleplerini akıllı telefonları üzerinden gerçekleştirebilmesini sağlıyor.

WeBee ürünü Done tarafından iki milyon dolar harcanarak iki yılda geliştirildi ve ilk olarak Dubai’nin yeni ikonu olacak Jewel of the Creek bölgesindeki oteller için akıllı otel konseptinde sunuldu. Çözümün uluslararası rakiplerini geçmesini gören Done yönetimi, şirketi bu çözüm odağında yeniden yapılandırdı ve telekom sektöründen çıktı. Bu sayede çözüm hedeflenen başarıları da geçti. WeBee kullanan otellerin TripAdvisor skorlarında yükselme, gelir ve verimlilik artışı gözlemlenirken, herşey dahil otellerde Alakart restaurant rezervasyonu gibi zaman zaman sorun olan bir operasyonu da misafirlerin memnun olacakları bir yapıya büründürdü.

Otellerin isteklerine özel bazı ekler hizmetler de veren Done, örneğin Galeri Alanya otelindeki misafirlerin çocuklarını bıraktıkları Kids Club’da cep telefonlarından izlenmesini de sağladı.

Done Genel Müdürü Dr. Özgür Zan, Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri‘nde başlayan satış faaliyetlerinin Azerbaycan, Katar, ABD, HongKong, Singapur, Almanya, Fas ve Tayland’da başladığını ve şu anda 10 ülkede aktif olduklarını belirtti. Yeni ülkeleri de hızla satış ağlarına dahil ettikleri bilgisini verdi.

Türkiye’de ilk olarak Bayrampaşa’nın gözdesi Lionel Hotel’de ve Alanya’nın ilk beş yıldızlı oteli Galeri Resort Hotel’de devreye alınan WeBee, 5 Eylül 2018’de Lionel Hotel’in 2. yaşını kutladığı ve Demet Akalın ile verdiği konser esnasında tanıtıldı.

Kısa sürede 30’un üzerinde otel ile anlaşma imzalandığı ve bir yıl içerisinde 15 ülkede 200’ün üzerinde satış yapılması planlanan WeBee çözümü, aylık bir lisans bedeli ile satılıyor ve tüm servisler bulut mimarisi üzerinden sunuluyor.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.