Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

Yeni Zelanda Yeni Bayrağını Seçiyor

Sömürge dönemiyle birlikte bayrağında bile Büyük Britanya’nın izini taşıyan ülke, bir devri bayrağını değiştirerek kapatıyor.

Sanayi devrimi, coğrafi keşifler, kapitalizm ve gelişmiş ülkelerin yeni pazar arayışları sırasında dünyanın büyük bir kısmı bu büyük ülkelerin etkisinde kaldı, kültürleriyle tanıştı ve geleneksel kültürleri değişti. Yeni Zelanda da, Büyük Britanya sömürüsünün etkisiyle ulusal bayraklarında İngiliz monarşisinin sembolu The Union Jack isimli sembolü taşıyordu.

Yeni Zelanda hükümeti, ülkenin ve ulusun yerel değerlerini taşıyan bayrak referandumunda finale kalan 40 tasarımı yayınladı. Yaklaşık 10.292 başvurunun arasından finale kalan tasarımlarda kiwi kuşu, eğrelti otu, Güney Takım Yıldızları, Maori geleneklerine göre tasarlanmış Koru yaprağı gibi yerel değerler sembolize ediliyor. Bir yıldır devam eden projenin sonucunda ise ülkenin yeni bayrağına referandumla karar verilecek.

Yeni Zelanda’nın mevcut bayrağı;

2015-08-11-1439283812-278066212

Haberin Devamı: Bigumigu

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Gokhan ERDOGAN tarafından yazılmıştır

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

2286 posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir