Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

Yeme İçme ve Mekan Rehberi Zomato, Türkiye Pazarından Çekildi.

2008’de Yeni Delhi’de kurulan ve 23 ülkede 10 binden fazla şehirde yeme içme ve mekan rehberi olan Zomato 2013 yılında Türkiye pazarına girmişti. 

Geçtiğimiz günlerde 17 milyon kullanıcısının hacklendiğini duyurmasının ardından, şimdi de Türkiye dahil birçok farklı bölgede ofis kapatma kararı aldı.

Ofisin kapatılacak olması gerekli çalışmaların yurt dışından çeşitli kaynaklar aracılığı ile yürütülmesini engellemeyecek. Mobil uygulama yine Türkiye için hizmet verirken web sitesinin de aynı kalması için karar verildi. Ekonomik tedbir olarak da değerlendirilen bu karar sonrasında yakın zamanda Türkiye ofisinin kapatılması bekleniyor. Ancak uygulama yine Türkiye pazarında sorunsuz bir şekilde çalışacak.

Yalnızca İstanbul’da 27 binin üzerinde mekanın olduğu ve bu alanda Londra, Jakarta, New York City ve benzeri çok büyük şehirlerden daha fazla içeriğe sahip olan firmanın tam olarak ülkeden çekilmesini bizde beklemiyoruz.

TripAdvisor girişimi The Fork‘un ülke pazarından çekilmesi sonrası Zomato’nun da çekilmesi sonrası yeme içme sektöründeki değişimleri daha yakından takip ederek sizlere bilgi aktaracağız.

 

 

 

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Gokhan ERDOGAN tarafından yazılmıştır

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

2470 posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.