Y Kuşağının “Google Flights” üzerinde Arama Yapma Olasılığı 2 Kat Daha Yüksek 0

OAG tarafından 2.400 Kuzey Amerikalı gezgin arasında yapılan ankete istinaden, seyahat analizleri şirketi, “kullanışlı ve şeffaf” seçeneklerin daha çok genç yolculara hitap ettiği sonucuna vardı.

Ankete katılan Kuzey Amerikalı gezginlerin %10’u seyahat araştırmalarına başlamak için Google Flights’ı kullanıyor, bu gezginlerin yalnızca %23’ü ise bir noktada uygulamayı düzenli olarak kullanıyor.

Yine de Y kuşağının %21’i araştırmalarına Google Flights ile başladıkları cevabını verdi ki OAG kuşak yaşlandıkça kullanımda artış olacağını tahmin ediyor.

Ek olarak katılımcıların %62’si eğer seçenek sunulursa doğrudan Google Flights üzerinden rezervasyon gerçekleştirmenin rahat olacağını ifade ettiler.

Airbnb açısından ise tüm yolcuların %56’sı ve Y kuşağının %68’i eğer geleneksel online bir seyahat acentası üzerinden rezervasyon yapma seçeneği sunulursa, rezervasyon gerçekleştirebileceklerini belirttiler.

Cevaplar ayrıca, Online Seyahat Acentaları ve havayolarının ve diğer seyahat tedarikçilerinin arama süreçlerini geliştirmek için değişiklik yapmasının veri şeffaflığı ve bilgi paylaşımını da geliştirebileceğini gösterdi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe