Wyndham, LoveHomeSwap’ı 40 Milyon Pounda Satın Aldı 0

LoveHomeSwap Kurucusu ve Başkanı Debbie Wosskow’un Ramada, Travelodge ve Hoseasons’ın ana şirketi olan ve paylaşım ekonomisi şirketine yatırım yapan Birleşik Devletler devinin bu yatırımdan 2 yıl sonra Wyndham Worldwide’ın şirketin yönetimini ele geçirmesine izin verdiği anlaşılıyor.

Sky News, bu hamlenin Britanya paylaşım ekonomisinde Wosskow’un konumunun en başarılı girişimcilerden biri olarak dikkat çekmesine neden olduğunu belirtti.

Wosskow, LoveHomeSwap’ı 2011 yılında kullanıcıların birbirlerinin evlerinde kalmalarını sağlayan bir üyelik hizmeti şeklinde kurmuştu.

Bayan Wosskow, daha önce yapığı bir açıklamada; “Airbnb’nin P2P kiralamalarda yaptığını ev değişimlerinde yapmak istiyoruz” demişti.

Wyndham, Haziran 2015’te LoveHomeSwap’a miktarı açıklanmayan azınlık hisseleri için 7.5 milyon poundluk bir yatırım gerçekleştirmişti. O zamandan günümüze kadar olan süreçte ise Birleşik Krallık şirketi, 2015 yılının sonlarında şirkete 100.000’in üzerinde mülk envanteri sağlayan Hollanda merkezli HomeForExchange’i satın alarak küresel hırslarına odaklanmıştı.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.