WestJet Kişiselleştirilmiş Paketler İçin Switchfly ile Ortak Oldu 0

WestJet seyahat ticaret şirketi Switchfly ile markalaşmış ve ihtiyaçlara cevap veren bir seyahat kataloğu oluşturmak için ortak oldu.

Swtichfly entegrasyonu Kanadalı havayoluna müşterileri için 400,000’den fazla otel mülkü dâhil olmak üzere seyahatle ilgili ürünlerin geniş bir envanterine erişim ile kişiselleştirilmiş teklifler sunma imkanı sağlayacak.

WestJet Başkan yardımcısı Ed Jims;

Switchfly, WestJet’in misafirlerine global otel ve gezi ürünleri seçeneklerine erişim yoluyla kendi benzersiz seyahat deneyimlerini yaratma özgürlüğü sunacak”.

Switchfly, günümüz gezgininin ihtiyaçlarına hizmet ederek ve yan gelir fırsatlarımızı arttırarak bizim küresel bir taşıyıcı olma stratejimizi tamamlıyor” açıklamasında bulundu.

Switchfly, havayolunun mevcut paket tatillerini –WestJet Vacations- değiştirecek mi sorusuna Sim;

“İlk aşamalarda pek olası değil. Kanada’da geleneksel paket tatilleri için önemli bir Pazar var. Bunu tamamlayıcı olarak görüyoruz” şeklinde cevap verdi.

Sims okul tatillerinde çocukları ile seyahat ettikleri zaman paket tatilleri isteyen müşterilerimiz çift olarak yapacakları tatillerde kişiselleştirmek isteyebilirler diye belirtti.

Switchfly’ın özelleştirilebilir seçeneklerinin esnekliği yeni kuşakların ilgisini çekerken, Sims aramayı kolaylaştırma ve dönüşümleri karşılama noktasında ihtiyaçlara cevap veren bir sisteme sahip olmanın eski jenerasyonlar için de çok önemli olduğuna dikkat çekti.

Teknolojik dünyada yetişmiş yeni jenerasyon ve daha çok boş zamana sahip olan ve geniş araştırmalara daha çok vakit harcayan eski kuşaklar arasında büyüme konusunda çok hassasız”.

“1940-60 nesli daha dolaylı rezervasyon kanallarından faydalanarak daha sofistike teknoloji ve daha yüksek kaliteli güzergahlara geçiyor… bu nedenle mobilden masaüstüne her türlü rezervasyon seçeneğini kullandığımızdan emin olmak istiyoruz.”

“İnsanlar farklı safhalarda farklı evrelerden geçiyor”.

Westjet’in Switchfly platformunun sağladığı avantajlardan biri kolay entegrasyon için geniş çapta kurulması ve tamamen özelleştirilebilmesi”.

Sims, Switchfly platformundan sağlanan kişiselleştirme seviyesinin, Westjet markasının bir parçası olan müşteri merkezli yaklaşımı desteklediğini belirtti.

Switchfly’ın CEO’su Daniel Farrar ise kişiselleştirme iş ortaklarının marka hedeflerini gerçekleştirmek için oluşturduğu belirli iş kuralları aracılığıyla yönetilir açıklamasında bulundu.

“Bunun üzerinde tam bir kontrole sahip olacaklar. Teklifleri kişisel olarak yapılandırmak için onların ana sistemine ve müşteri ilişkileri yönetimi verisine bağlı olduğumuzdan emin oluyoruz.”

Teklifleri kişiselleştirmek için havayolu verisini kullanmanın ötesinde Switchfly aynı zamanda rezervasyon performans verisini de müşteriyleriyle paylaşıyor, bu sayede dönüşümlerini geliştirebilirler ve ince ayar yapabilirler.

WestJet yardımcı bir gelir potansiyelini optimize etmek için sürekli gözden geçirme süreci bekliyor.

Sims:

“Bu yeni bir ilişki ve üretebildiğimiz talep doğrultusunda hem ürün gereksinimlerini hem de platformu uyarlamak için bunu nasıl en etkili yapabileceğimiz konusunda birçok toplantı yaptık” dedi.

WestJet her yıl havayoluyla seyahat eden benzersiz milyonlarca yolcu potansiyeline sahip olsa da, Switchfly platformunun kişiselleştirme özelliklerinden faydalanabilmesinin bir yolu Westjet Rewards bağlılık teklifleriyle bağlantı kurmaktan geçiyor.

WestJet Rewards üyeleri özelleştirilmiş gezilerde WestJet dolarları kazanacaklar. Üyeler bu WestJEt dolarlarını sonraki uçuşlarında kullanabilirler, biriken WestJEt dolarlarının tamamını ya da bir kısmını uçuş ve tatil paketlerinde diledikleri zaman kullanabilirler.

Switchfly platformu ödemeleri nakit vea WestJet doları , ya da ikisinin birleşimi şekilnde alabilecek. Farrar’ın söylediğine göre Switchfly platformu çeşitli mobil ödeme şekillerini kabul edecek şekilde de tasarlanmıştır.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.