Wendy Wu, Çevrimiçi Satışları Arttırmak İçin Ekim’de Acente Komisyonlarını Arttırdı 0

Wendy Wu Tours, Ekim ayında çevrimiçi rezervasyonları teşvik etmek için acente komisyon oranını %15’e çıkarıyor. Asya’da, özellikle Çin’de faaliyet gösteren uzman operatörün bu hamlesi, şirketin komisyon yapısında kaydadeğer bir değişime işaret ediyor; zira bu oranlar daha önce değişiklikler göstermekteydi.

Operatör şirket ayrıca Avrupa Birliği’nin 2 no’lu yeni Ödeme Hizmetleri Direktifi kapsamında acentelerin uğradığı kredi kartı kesintilerine karşı önlem almak için, Ocak 2018’den itibaren geçerli olmak üzere acentelere ödediği komisyonu %0.5 oranında arttıracak.

Wendy Wu Tours’un küresel satış direktörü John Warr, bu hamle ile ilgili açıklamalarda bulundu: “Ticari destek, Wendy Wu için hayati önem taşıyor. Tam da bu nedenle, çevrimiçi rezervasyonlar için Ekim ayında rezervasyonları arttırmaya yönelik bu hamleyi gerçekleştiriyoruz. Acentelerimizin, çevrimiçi olarak, onlara özel web sitemizde, işletme yükseltmeleri dahil olmak üzere, sunduğumuz herhangi bir tatil paketi için rezervasyon yapmanın ne kadar kolay ve hızlı olduğunu deneyimlemelerini istiyoruz.”

Şirketin, kredi kartı bedellerine getirilen yasağı karşılamak için komisyonları arttırma kararı üzerine açıklamalarını sürdüren Warr, şu sözleri sarf etti: “Acentelerin rekabetçi bir ortamda çalıştıklarını biliyoruz ve bu nedenle, Avrupa Birliği’nin 2 no’lu Ödeme Hizmetleri Direktifi, tüketiciler için iyi bir haber iken, bunun artık kart bedellerini müşterilere yönlendiremeyecek olan acenteler üzerindeki etkisi dikkate değer seviyelerde olacaktır. Acenteler bizim geçim kaynağımız, dolayısıyla onların tarafımızca bu yeni yönetmeliğin karşısında korunması ve işletmelerini kârlı bir biçimde işletmeleri zorunludur.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe