Viyana Turist Kurulu: Viyana’da Yaşayanların Yüzde 90’ı Turizmden Fayda Sağlıyor 0

Viyana Turist Kurulu, Viyana’nın sakinleri arasında, turizme yönelik tavırları konusunda bugüne kadar yapılmış en geniş kapsamlı araştırmayı, oldukça tatmin edici sonuçlar alarak gerçekleştirdi.

2,000’in üzerinde Viyanalı ile gerçekleştirilen temsili araştırma, 2016 yılında, daha zayıf ve daha güçlü ziyaretçi akışlarının olduğu aylarda gerçekleştirildi. Araştırma, geçmiş araştırmalara kıyasla, yatak başına konaklama süresinin sürekli olarak artıyor olmasına karşın, Viyanalıların turizme yönelik olumlu tavrının kayda değer derecede değişmediğini gösteriyor.

Viyanalıların %90’ı şehrin, şehirde yaşayanların ve şehirdeki işletmelerin hepsinin turizmden fayda sağladığı kanısını taşıyor. Katılımcıların %88’i, ticaret fuarlarını ve kongreleri, turizm için kritik bir başarı faktörü olarak diğer faktörlerden ayırıyor. %82’lik bir kesim, günlük yaşamlarının turistler tarafından bozulup bozulmadığı sorusuna hayır yanıtını veriyor. Katılımcıların büyük çoğunluğu (%89), turizmin Viyana için önemli bir ekonomik faktör olduğunu teyit ediyor. Viyanalılar, mevcut durumda, özel apartmanların konuklara kiralanmasını ciddi bir problem olarak değerlendirmiyor: Katılımcıların %59’u, kendi evlerinin civarındaki özel apartmanların kiralanması halinde rahatsız olmayacaklarını belirtirken, %15’lik bir kesim için bu durum bir problem olma özelliğini taşıyor. Viyana Turizm Direktörü Norbert Kettner, açıklamalarda bulundu: “Viyana Şehri’nin, konaklama tedarikçilerinin hakları ile görevleri ve ev sahipleri ile web platformlarının adresleri ve iletişim bilgilerini kaydetmesine dair yasal yükümlülüklere yönelik bilgilendirme kampanyası, tam da olması gereken zamanda gerçekleşiyor.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe