Vans Downtown Showdown’la Amsterdam’a! 0

Bisikletlerin kenti Amsterdam, Ağustos’un ilk hafta sonunda kaykaycıların egemenliği altına giriyor. 

Torino, Hamburg ve Londra’nın ardından Vans, Downtown Showdown ile bu sefer rotasını Amsterdam‘a yönlendirerek, 4 Ağustos günü, Amsterdam’ın en eski kültür parklarından Westergasfabriek’te, spor, müzik ve sanatın iç içe geçeceği geniş çaplı bir etkinlik düzenliyor.

Avrupa ve Kaliforniya kıyılarından 11 ayrı kaykay takımının yarışacağı Vans Downtown Showdown’u farklı kılan en önemli özelliği; “maceraperestleri yarışmaya çekiyor ” . Kaykay sporuna verdiği önem kadar sanat ve özgünlüğün spordan ayrı tutulamayacağını gösteren Vans Downtown Showdown, kaykaycıların katılımı ile büyük yankı uyandırıyor.

Vans Downtown Showdown kapsamındaki yarışmalar, davetli takımlar tarafından tasarlanmış 4 ayrı pist üzerinde gerçekleşiyor. Amsterdam ve Hollanda’nın sembollerinden yola çıkarak yapılan tasarımlar, yarışan takımların hem sanatsal hem de kaykay takımına dair olan bakış açılarını ifade etmelerini sağlıyor. “Flip Skateboards ” , “Palace, Blueprint ” ve “Antiz ” adlı dört ayrı ekip tarafından tasarlanan bu dört ayrı pistte düzenlenecek yarışmayı kazanan takım 50 000 Euro’luk ödülün sahibi oluyor.

“Vans Downtown Showtown ” yarışmasında Vans’in ikonik kaykay ayakkabısı

“Half Cab ” in 20. yılı kutlanıyor

Dünyanın en iyi kaykaycılarını bir araya getiren ve kaykay sporunun en büyük etkinliklerinden biri olan Vans Downtown Showdown, müziği ve sanatı da programına dahil ediyor. Yarışma gününden önce 2 Ağustos’ta, Vans’in Half Cab ayakkabılarının 20. yılını kutlamak için düzenlenen ve dünyaca ünlü kaykaycı Steve Caballero‘nun ev sahipliği yapacağı bir parti ile açılışı yapılacak olan Vans Downtown Showdown, ikinci gününde “Bones Brigade: An Autobiography ” belgeselinin prömiyeriyle devam edecek. Yarışmaların olacağı 4 Ağustos Cumartesi gecesi bir dizi konserle Downtown Showdown’un kapanışı gerçekleştirilecek. Amerikalı punk grubu Suicidal Tendencies, afterparty kapsamında vereceği konserle geceye damgasını vuracak.

Üç gün boyunca apayrı bir deneyim sunacak olan Vans Downtown Showdown programında yer alan etkinliklerin hepsi Westergasfabriek parkında düzenleniyor. Tüm etkinliklere giriş ücretsiz gerçekleştirilirken; etkinlikle ilgili detaylı bilgiye downtownshowdown.eu adresinden ulaşılabilir. Kaykayların mücadelesine kanallarla çevrili bu şehirde şahitlik etmeye hazır olun.

Kaynak: Turizm Haberleri

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe