Uluslararası Seyahat, Turizm Fuarı (WTM) 2017: Oteller Çevrimiçi Pazara Doğru Evrilmeli! 0

Trivago Küresel Ağırlama Yöneticisi José Murta Uluslararası Seyahat & Turizm Fuarı’nda yaptığı konuşma esnasında bunları söyledi.

Murta, henüz mobil hazır web sitelerine veya çevrimiçi rezervasyon motorlarına sahip olmadığını, otellerin% 50’si için endişe ettiğini ve otellerin% 70’inin hala mülk yönetim sistemleri yerine kalem ve kağıt kullandığını dile getirdi. “Tüm sektör çevrimiçi rezervasyon hakkında konuşurken bu oluyor” dedi.

Çevrimiçi pazarlama daha fazla büyüdükçe, kötü içeriğe sahip olanlar için işler daha karmaşık olacak. Oteller bu sektördeki gelişim ile baş edemiyor – ama şu anda özel çözümler var. ” dedi.

Kendisi, dünya çapında çevrim rezervasyonların çevrimdışı rezervasyonları 2025 yılına kadar geride bırakacağını ve bu dönüm noktasının ABD’de zaten gerçekleştiğini söyledi.

“Gelecek açıkça çevrimiçi. Peki, oteller teknolojinin önündeki engelleri nasıl aşabilir? 2017’de bile oteller tamamen çevrimiçine yönelmek zorunda oldukları gerçeğiyle baş edemiyor. Hâlâ çevrimdışı rezervasyonlara güveniyorlar, ancak oteller çevrimiçi hareket etmezlerse büyük bir iş fırsatını da kaçıracaklar” dedi.

Murta, başta bağımsız oteller için olmak üzere ana engeller; teknolojinin erişilmesinin zor olması, rezervasyon arama motorlarının yeterince rekabetçi olmaması ve doğrudan pazarlama kanallarının çok karmaşık olması dedi.

“Çevrimiçine evirilmek için hala donanıma, uzman personele veya uzman kiralamaya ihtiyaç var. Bu teknolojiyi karşılayabilen oteller ise hemn sonrasında bunun ne kakar gerekli olduğunu fark ediyor. ”

Kendisi, araştırmaların, otelcilerin % 90’ının meta aramanın iyi bir pazarlama biçimi olmadığını düşündüğünü, tartışıldığını; fakat bazı otellerin eğrinin ne kadar gerisinde kaldığını da gösterdiğini öne sürdü.

Murta; “Gezginlerin seyahatlerine meta üzerinde başladıklarını ve seyahatlerini otelinize sonlandırdıklarını biliyorsunuz dedi ve “Üçüncü şahıslara güvenmek ister misiniz yoksa engelleri aşmak ve onları doğrudan yönlendirmek ister misiniz?” diye sordu.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe