Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur? 2

Bilet aramaya uçuş tarihinden en az bir ay önce başlayın. Birçok promosyon, seyahatin başlamasından 21 gün öncesini kapsar. Bazen son dakika promosyonları ile çok ucuza uçmak mümkün olur. Bu seçenek çok sınırlıdır ve boş koltuk bulmanız garanti değildir. Son dakika promosyonlarını beklediğiniz zaman otel, araba ve diğer turistik servislerin konfirmasyonun da problemler yaşayabileceğinizi unutmamalısınız.

promosyon-ucak-bileti-nedir

Uçuş tarihlerinde esnek olun. Böylece sistem alternatif olarak birgün öncesi ya da sonrasında çok daha uygun fiyatlar çıkarabilir. En ucuz uçak biletleri genellikle yılbaşı ve bayramlar dışında kalan kışın aylarıdır. Gece 02:00 ile sabah 06:00 arası tercih edilmediği için bu zaman dilimi sürekli ucuzdur. Bu saatlerdeki uçuşlar genelde ucuzdan öte çok uygun fiyatla satılır Havayollarına ucuz bilet alırken özel koşulların uygulanıp uygulanmadığını sormayı unutmayın.

Havayolu firmaları 7,14, 21 gün öncesinden rezervasyon/satın alma indirimleri veya sadece cumartesi kalmalı gibi özel promosyonlar uygulamaktadır. Bu tip uygulamalar genelde bütün yıl devam ettiğinden bilet alırken bu uygulamaları göz önünde bulundurmanızda ve erken aramaya başlamanızda fayda vardır.

Dönüşte de aynı havayolu ile uçmaya gayret edin. Özellikle yurtdışı uçuşlarınızda tek yön bilet fiyatları gidiş-dönüş bilet fiyatları ile nerdeyse aynıdır. Aynı havayolu üzerinden gidiş-dönüş bilet almak daha mantıklıdır Çünkü indirim alma şansınız çok yüksektir..

Hafta ortası uçun. Pazartesi ve Cuma günleri uçmak için en pahalı günlerdir. Ucuz uçak bileti bulmak, ucuz uçmak bu günlerde oldukça zordur. Salı ve Çarşamba günleri ise ucuz fiyata uçmak için en uygun günlerdir. Buna kısmen de olsa cumartesi gününü de ekleyebiliriz. Çünkü cumartesi günü iş günü olmadığından tatil amaçlı bir gezi planı düşünülerek ekonomik fiyattan uçak biletiniz hesaplanır.

 

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

2 Yorum

  1. Merhaba Yasin Bey. Son dakika biletleri indirimi nasıl işliyor? Aynı gün içersindeki uçuşlar/havaalanı gişesinden alınan uçuşlarda mı geçerli oluyor bu indirim? Ve oranı ne oluyor? Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.